Новини
Новини Київської області
Бориспіль
Кримінальні новини

Бориспільщина: бункер зі зброєю виявився звичайним магазином


2017 року у Бориспільському районі поліція виявила підземне сховище з великим арсеналом зброї та боєприпасів. За словами правоохоронців чоловік у себе на дачі створив бункер у якому переховував зброю.

"Під час обшуку, який проводився із залученням фахівців вибухово-технічної служби та кінологічного центру, правоохоронці виявили 60 предметів зовні схожих на ракети до установок Град, 2 предмети схожі на знаряддя до БМП (бойової машини піхоти), 4 предмети схожі на боєприпаси до ПЗРК (переносного зенітно-ракетного комплексу), близько 200 одиниць зброї схожих на протитанкові міни, СПГ (станковий протитанковий гранатомет), РПГ (ручний протитанковий гранатомет) та бронебійні снаряди. Також у приміщенні виявлено бронетранспортер", - розповідав Департамент кіберполіції. 

Однак 19 листопада 2019 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області виправдав власника бункера Геннадія Конєва від звинувачень у зберіганні вогнепальної зброї.

Повідомляється у Єдиному реєстрі судових рішень.

На суді обвинувачений зазначив, що у його родини є магазин історичної зброї, однак, фактично діяльністю даного магазину займався він. Весь асортимент товару, який представлений у їхньому магазині, вони купляли в державних організаціях "Укрінмаш", "Прогрес" тощо, які уповноважені на продаж військового майна Міністерством оборони України, які мають сертифікат про деактивацію, та не являються вогнепальною зброєю. Вся зброя, яка продається в нього в магазині, раніше була вогнепальною зброєю. Однак, вона для проведення стрільби бойовими патронами непридатна. Це все макети різноманітної зброї. Саме в такому вигляді він її і придбавав, жодних дій щодо її переробки він ніколи не вчиняв. Також в них є ще інтернет-магазин. Враховуючи, що в магазині не вистачало місця для зберігання всього асортименту, представленого в них товару, то будинок, який також знаходиться на його приватній території використовував як склад магазину.

Зазначив, що будь-якого бункеру в нього, на території домоволодіння, немає, а побудований звичайний, великий гараж, в якому знаходиться склад магазину. Також в нього не має майстерні по переробці зброї, а в приміщенні гаражу знаходяться звичайний свердловий станок та шліфувальний станок, які використовуються у господарстві, в будівельних та побутових цілях. Зазначив, що дійсно вилучені під час обшуку ствол до артилерійської пушки та кулемет "ZBROJOVKA-BRNO" зберігалися в нього, але в непридатному стані для використання за призначенням та не є вогнепальною зброєю, що підтверджується висновком експерта. Вкладний ствол у танку призначений для тренування екіпажів. В нього є дві пушки, одна - 45-тка часу війни, а інша - МТ-12 , сучасного часу. Враховуючи, що він приймає участь у реконструкціях, то за допомогою даного вкладного ствола, він хотів змонтувати пушку, щоб вона стріляла холостими патронами, таким чином імітувала звук вистрілу. Тобто цей ствол призначений в пушку для танку.

Щодо кулемету "ZBROJOVKA-BRNO" зазначив, що до його придбання він вже був перероблений в холосту зброю. Геннадій Конєв розповів, що вказана зброя неодноразово застосовувалась на реконструкціях, зокрема Великої Вітчизняної війни, здавалася ним в оренду. В нього були на неї документи, які підтверджували, що це макети. Разом з тим, враховуючи, що в нього її дуже часто брали в оренду, то вказані документи були втрачені, загублені.

Також чоловік вважає, що вказана кримінальна справа сфабрикована працівниками правоохоронних органів, шляхом підкинення йому останніми пістолета Макарова, який був вилучений під час проведення обшуку, з особистих мотивів, у зв`язку з тим, що нічого не знайшли, незважаючи на оголошену у ЗМІ інформацію, з приводу виявлення складу із великою кількістю різної вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Про це також свідчить те, що в ході проведення обшуку по всій території домоволодіння були пошкодженні камери зовнішнього відеоспостереження. Це підтверджується відеозаписами, що знаходиться в матеріалах справи. Крім того, в ході обшуку працівниками правоохоронних органів було пошкоджено значна частина його майна, зокрема зламані двері, замки, побиті вікна тощо. Також після проведення обшуку пропали всі його особисті речі, які перебували в приміщення та будинку, розташованих на території домоволодіння.

Проаналізувавши всю інформацію суд визнав, що докази були зібрані внаслідок вкрай непрофесійного, поверхневого, однобічного, необ’єктивного та упередженого досудового розслідування, що супроводжувалось грубими порушеннями вимог КПК. Тому суд дійшов висновку, що твердження обвинуваченого, що йому підкинули пістолет Макарова не позбавлене здорового глузду,

Також судом враховано поведінку працівників правоохоронних органів під час проведення обшуку, оскільки як вбачається із відеозаписів із камер спостереження, ними вчинялися дії на пошкодження майна, зокрема відеокамер, дверей.

Суд задовольнив клопотання захисника Андрія Подосінова про визнання всіх зібраних по справі доказів недопустимими.

" З огляду на викладене, суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає визнанню невинуватим у пред`явленому обвинуваченні та виправданню у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, у зв`язку із недоведеністю вчиненням кримінального правопорушення обвинуваченим", - зазначається у Єдиному реєстрі судових рішень.