Новини
Новини Київської області
Бориспіль
Київщина-суспільство

Бориспіль та Переяслав ділять 30 млн залишків районного бюджету


2 лютого в мерії Переяслава відбулася зустріч міського голови Вячеслава Саулка з головою Бориспільської районної ради Антоном Мотричем та в. о. голови Бориспільської РДА Русланом Дяченком.

скріншот із відео ProSlav

Як «Погляд» розповідав, Переяславську РДА ліквідували. Тож на зустрічі 2 лютого чиновники радилися, що робити із соціальним гуртожитком в Гайшині, районним трудовим архівом та фінансовою допомогою Переяславській ЦРЛ.

Антон Мотрич розповів Переяслав Сіті, що вони тільки на цій зустрічі з’ясували, що кому належить і які структури залишилися взагалі «безгосподарними» у процесі передачі майна та правонаступницьких зобов’язань ліквідованого Переяслав-Хмельницького району.

Соціальний гуртожиток

Фото: сайт РДА

«Ми готові зберегти цей заклад і утримувати його за певних умов, – сказав Вячеслав Саулко в коментарі онлайн-каналу ProSLAV. – Бориспільська райрада повинна його ліквідувати як структуру, скоротити персонал, а ми вже на цій базі створимо нову юридичну особу Переяславської громади. Змінювати цільове призначення не будемо, але заклад потребує реорганізації і зміни засновника. Якщо в інших громад буде потреба поселяти туди своїх мешканців, то має вирішитися і питання щодо співфінансування соціального гуртожитку. До того часу утримувати гуртожиток має Бориспільська райрада».

Трудовий архів

Очільник Переяслава Вячеслав Саулко наголосив, що частину так званого народного трудового архіву, яка належить до сіл переяславської громади, готові прийняти на зберігання й утримання. Але йдеться тільки про документи, а не установу зі штатом працівників. У Переяславі є свій такий підрозділ, і створювати ще один немає потреби.

Переяславська ЦРЛ

Автор: Валентина Батрак

Щодо лікарні, то Саулко зазначив, що всі ці питання залишаються відкритими до тих пір, поки не буде згоди щодо 30 мільйонів гривень бюджетного залишку Переяслав-Хмельницької РДА.

«На мою думку, якщо Бориспільська рада передає нам майно і заклади ліквідованого району, то й усі фінанси, які сплатили його підприємства, повинні залишитися нашим громадам. Як варіант було б логічно, аби ці кошти направили на реконструкцію Переяславської ЦРЛ, адже всі громади є її співзасновниками.

Але Бориспіль категорично налаштований інакше – ці кошти не віддавати в Переяслав. Вони хочуть ними розпорядитися на свій розсуд. Для нас тоді питання стає риторичним: чи потрібно взагалі забирати нашій громаді ці районні заклади», - підсумував результат зустрічі Вячеслав Саулко.

«Погляд» розповідав, що на Переяславщині звільнили всіх працівників закладів культури. Також ми писали, що виділено кошти для райдержадміністрацій, які ліквідуються. 

Читайте на «Погляді», що головним архітектором Бориспільщини стала молода переяславка.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.