Новини
Бородянка

Бородянка може стати містом


Якщо дану ініціативу підтримають у Верховній Раді, колишній районний центр може змінити свій статус.

Фото: Погляд

Бородянка може стати новою адміністративно-територіальною одиницею. Селище міського типу можуть віднести до категорії міст районного підпорядкування.

На 27 сесії Бородянської селищної ради депутати підтримали питання про порушення відповідного клопотання перед Київською ОДА та Київською обласною радою.

Скрін з офіційного сайту Бородянської селищної ради

«За» проголосували 18 депутатів.

Скрін з офіційного сайту Бородянської селищної ради

Варто зазначити, що згідно із нині діючим указом «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою», віднесення населених пунктів до категорії міст будь-якого підпорядкування, а також встановлення і зміна їхніх меж, чи зміна їх підпорядкованості проводяться «Президією Верховної Ради Української РСР за поданням виконавчих комітетів відповідних обласних, міських (міст республіканського підпорядкування) Рад народних депутатів».

Інакше кажучи, Бородянка тільки розпочинає свій бюрократичний шлях для «перетворення» в місто. Та, ймовірніше за все, вона його пройде. Адже до категорії міст районного підпорядкування можуть бути віднесені селища, які мають промислові підприємства, комунальне господарство, державний житловий фонд, мережу соціально-культурних закладів і підприємств побуту, з кількістю населення понад 10 тисяч чоловік, з яких не менш як дві третини становлять робітники, службовці та члени їх сімей (в Бородянці наразі проживає близько 13 тисяч чоловік. – «Погляд»).

Виникає лише питання: чому тільки тепер планується подати відповідне клопотання, а не раніше?

Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада проголосувала за нове районування, згідно з яким Бородянська ОТГ увійшла до Бучанського району.

Дискусії щодо районування точилися досить довго. Говорили навіть про утворення Бородянського району.

Скрін з Facebook/Олександр Сахарук

Проте згодом на оновленій карті з’явився Бучанський район, до якого і мав увійти й вже колишній Бородянський. Новий розподіл сподобався не всім. Представники низки районів Київщини навіть пікетували Верховну Раду і Офіс президента. Для прикладу, Вишгородський просив розділення майбутнього Бучанського на дві одиниці субрегіонального рівня. І це прохання підтримали депутати.

Натомість Бородянка вже не район, але може стати містом.

Скрін з Facebook|Бородянка ONLINE
Скрін з Facebook|Бородянка ONLINE
Скрін з Facebook|Бородянка ONLINE

Як відповідь на питання, чому Бородянка втратила район, у Facebook опублікували відео з 27-ї сесії Бородянської селищної ради.

https://www.facebook.com/shteinde/videos/2791438861088775/