Новини
Україна
Екологія
Вода
Новини світу

Бомба уповільненої дії: танення льодовика в Антарктиді обернеться глобальною катастрофою для всього людства


Один з найбільших льодовиків, розташованих в Антарктиді, почав танути швидше, ніж будь-коли і щороку він втрачає близько 800 метрів льоду. Вчені NASA б’ють на сполох танення льодовиків може стати незворотнім і викликати підвищення рівня моря відразу на 50 см, повідомляють у theguardian.com.

Мова йде про льодовик Туейтса, який став зменшуватися на 800 метрів на рік. Це практично в 6 разів швидше, ніж 40 років тому. Льодовик знаходиться на заході Антарктиди і є частиною великого льодового щита.

У NASA наголошують, що танення саме цього льодовика може представляти особливо великий ризик для людства і серйозно вплинути на підвищення рівня моря. За попередніми розрахунками, льодовик Туейтса може розтанути повністю всього лише за 150 років. Це призведе до підвищення рівня моря відразу на 50 см. Такі наслідки стануть незворотними і обернуться для людства справжньою катастрофою.

Саме цей льодовик є певним бар'єром, що захищає океан від попадання в нього континентального льоду. Якщо ж цей лід туди все ж потрапить, то це викличе підвищення рівня світового океану на висоту до 2-х метрів. В свою чергу повна втрата льодовикового покриву Західної Антарктики призведе до збільшення глобального рівня моря приблизно на п'ять метрів, що призведе до занурення прибережних міст у всьому світі. Під водою можуть опинитися Венеція, Мальдіви, частина Нідерландів, узбережжя Сполучених Штатів, деякі райони Іспанії, Німеччини та інших країн Європи. Також під загрозою затоплення після підвищення рівня води в Чорному морі будуть Одеса і Кримський півострів.