Новини
Україна
Анонси
Україна-суспільство

Бойовий шлях армії УНР: трисерійний лекційний проєкт


Український інститут національної пам’яті презентував відеолекції з мілітарної історії України 1917-1921 років

Військова історія України має бути звільнена від радянських стереотипів, які уподовж багатьох десятиліть викривлювали справжній стан справ.

Змінити ситуацію покликаний відеолекторій з військової історії України 1917-1921 років «Бойовий шлях Армії УНР: командири, військові підрозділи, ключові операції», який створив Український інститут національної пам’яті спільно з освітньою платформою «Експертний Корпус».  

Кожен відеоролик іде у межах 30 хвилин. І саме завдяки такій короткій тривалості та компактному викладу інформації, підкіпленому графікою, архівними світлинами та відеохроніками цей відеолекторій може стати хорошим доповненням лекцій з воєнної історії.

«Задовго до початку роботи над цим проєктом, ми проводили лекції з воєнної історії українського війська ХХ століття для військовослужбовців кількох частин. У процесі цієї роботи стало зрозуміло, що у виховних структур військових частин є колосальний дефіцит інструментів для інформування особового складу про різні періоди нашої воєнної історії

вторка проєкту, співробітниця Українського інституту національної пам’яті Ганна Байкєніч зазначила:  «Особливість цього відеоконтенту полягає в тому, що його цільова аудиторія – військові. Саме тому обрана тематика близька для них – у відео йдеться про столітні традиції формування українського війська, цікаві деталі військових операцій, особливості ведення тактики часів Української революції 1917-1921 років. Відеолекції для військових покликані також змити комуністичні маркери щодо мілітарної історії України».  

Відеолекції можна переглянути в інтернеті.

Структура і формації Армії УНР – перегляд за посиланням

Ключові військові операції Армії УНР – перегляд за посиланням

Видатні командири Армії УНР – перегляд за посиланням

Ведучий і автор проєкту, ветеран російсько-української війни, офіцер резерву Збройних сил України Роман Кулик зауважив: «Останні роки відбувається активне очищення армії від радянських міфів та «спільних» з росіянами аспектів воєнних традицій. Але ми усвідомлювали, що почасти військовим не вистачає наративів і контенту про ті історичні події та постаті, які заступають на місце чужих і ворожих історичних та ідеологічних конструктів і персонажів. Тому ми створили цикл лекцій з історії Армії УНР, оскільки цей період є одним із найменш проговорених у війську. Це готовий самодостатній інструмент для офіцерів морально-психологічного забезпечення, який дає глядачу базове уявлення про створення та бойовий шлях Армії, традиції якої зараз відновлюються в Збройних Силах України».

Довідка: У трьох відеолекціях показано, як створювалась, проходила етапи становлення Армія УНР, які вона проводила визначні кампанії, операції та бої, яких мала легендарних командирів, і в результаті – залишила потужний Збройним Силам України підсля проголоншення Незалежності. Адже ЗСУ – прямий спадкоємець мілітарних традицій багатьох поколінь борців за українську державність.

Джерело: uinp

Фото з відкритих інтернет-ресурсів