Новини
Всесвіт

«Бог хоасу»: космічний об'єкт загрожує планеті Земля


Група дослідників, за підтримки американського космічного агентства NASA, вже сьогодні думають про те, як можна мінімізувати потенційну катастрофу від величезного астероїда, що летить до Землі зі швидкістю 30 км/с.

Йдеться про потенційно небезпечний астероїд під назвою 99942 Апофіс, який також прозвали «Бог хаосу». Як повідомляє Мetro.co.uk, за даними NASA, він максимально наблизиться до Землі 13 квітня 2029 року. Цей космічний об'єкт вже обізвали «вбивцею планети» через те, що астероїд подібного розміру вперше підійде до нашої планети настільки близько.

Дослідники Массачусетського технологічного інституту впевнені, що ймовірність поразки нашої планети Земля поки що малоймовірна. Але траєкторія польоту Апофіса залежить від багатьох чинників, зокрема, гравітації і навколоземного «сміття». Служба відстеження астероїдів MIT повідомляє:

«13 квітня 2029 року крижаний шматок космічної скелі, заввишки з Ейфелеву вежу, пролетить над Землею зі швидкістю 30 кілометрів на секунду, на висоті геостаціонарних супутників планети. Це буде найближчий проліт одного з найбільших астероїдів, які перетинатимуть орбіту Землі в наступному десятилітті».

Також варто зазначити, що, на думку інших вчених, що на його наступному прольоті, в 2036 році, шанс, що він все ж таки зіткнеться з Землею набагато вищий.

Проте, на щастя, більш пізні спостереження підтвердили той факт, що астероїд буде переміщатися по безпечній траєкторії Землі як в 2029,так і в 2036 роках. Тим не менше, більшість вчених вважають, що ніколи не рано розглядати стратегії відхилення астероїда.

Проте вчені радять «перестрахуватися» і направити астроїд по іншій траєкторії за допомогою спеціальних снарядів-ударників, завчасно висланих назустріч. Опис запропонованої американськими вченими технології наводиться в журналі Acta Astronautica.

Астрономи схиляються до того, що Апофіс все-таки не впаде на Землю. Але на випадок, якщо щось піде не так, інженери з Массачусетського технологічного інституту розробили схему прийняття рішень.

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили 11 астероїдів, які можуть впасти на Землю.