Здоров'я
Київ

Близько 10 тисяч киян вже отримали бустерне COVID-щеплення: які вакцини використувують частіше

Вакцинуватися так званим бустером на сьогодні можна в усіх пунктах та центрах імунізації, які працюють у столиці. Перевагу надають мРНК-вакцинам, незалежно від того, яким препаратом проводилася попередня імунізація.

Близько 10 тисяч киян вже отримали бустерне COVID-щеплення: які вакцини використувують частіше - зображення
Фото: pixabay

Як повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, наказом МОЗ від 6 січня 2022 року рекомендовано вводити бустерну дозу вакцин людям старшим 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 6 місяців тому. На сьогодні цією можливістю вже скористалися близько 10 тисяч жителів столиці.

"Фактично, введення бустерної дози поновлює силу впливу вакцин від COVID-19, ефективність яких, згідно з останніми світовими даними, з плином часу поступово знижується. До того ж бустерна доза має стати додатковим захистом, враховуючи появу нових мутованих штамів на кшталт ""Омікрона", – зазначила чиновниця.

Вона пояснила також, що для бустерної вакцинації перевагу надають саме мРНК-вакцинам. В Україні це препарат від Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Згідно з дослідженнями, саме ці вакцини найкраще підходять для додаткового щеплення, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього

Гінзбург нагадала, що вакцинація, хоч і не на 100% запобігає захворюванню, але в багато разів знижує ризики тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.

Як відомо, після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб із дати її введення. Згенерувати його можна буде в "Дії" орієнтовно наприкінці січня 2022 року.

До того часу буде чинним сертифікат про попередню повну вакцинацію.

Варто зауважити: про те, що в Україні запроваджують бустерну вакцинацію проти COVID-19, стало відомо наприкінці минулого року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.