Новини
Україна
Україна-суспільство
Київ

Бізнес і військкомати: як зменшити бюрократію


Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет запропонував перевести в автоматичний режим збір даних про  військовозобов’язаних співробітників компаній

"Одна з частих скраг, яку доводиться чути від українських бізнесменів щодо зайвої бюрократії, стосується військкоматів. За нашими законами, компанії мають з ними постійно листуватись щодо своїх співробітників. Годі і казати, що все листування виключно у паперовій формі», так на своїй Фейсбук-сторінці окреслив питання Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Також він запропонував шляхи розв’язання проблеми, і зауважив, що знайдено, на його думку,  елегантне рішення, як зменшити бюрократію для українського бізнесу. Йдеться про проєкт з двох частин, який був ініційований після низки зустрічей з Міністерством оборони та іншими інституціями.

«По-перше. Як відомо, зараз компанії подають по своїх співробітниках звітність у податкову службу. Наша ідея проста: додати в цю звітність пару полів по військовому квитку та вбити, таким чином, паперові документи. Мені ця ідея подобається тим, що державі не потрібно витрачати час і гроші та створювати якесь нове технічне рішення, а життя бізнесу не ускладниться новими звітами і програмами. І по-друге. Зараз бізнес повинен повідомляти військкомати про всілякі зміни в даних своїх співробітників. Тут рішення очевидне: зробити автоматичний збір інформації з уже наявних реєстрів і автоматично надсилати ці дані до військкоматів, не відволікаючи бізнес», зауважив Дмитро Дубілет.

Також він повідомив, що нині триває складання плану впровадження проекту. Міністр Кабінету міністрів висловив сподівання, що проєкт запуститься вже цьогоріч, і будуть внесені зміни до законодавства.