Біля Мінського масиву будуватимуть ще одне «місто»
Передбачається будівництво житла для 11 тисяч осіб, але представники громади звертають увагу на те, що там не буде передбачено нормальної інфраструктури.
Земельна комісія Київради погодила проєкт детального плану територій (ДПТ), за яким упритул до Мінського масиву мають збудувати житловий квартал. Він передбачає спорудження 26-поверхових будинків на 6307 квартир на землях тепличного господарства агрокомбінату «Пуща-Водиця». Таким чином у кварталі, який фактично можна назвати невеликим містом, житиме понад 11 тисяч осіб. Розгляд питання у Київраді тривав понад дві години. Про це повідомив Рух ЧЕСНО.
Всупереч генплану
«При цьому один із кварталів лісу пропонується зробити парком. Депутати порівняли таке ущільнення з будівництвом ще одного міста Українка — такого самого за кількістю населення, але на вдесятеро меншій площі. ДПТ пропонує на місці частини гаражів збудувати багаторівневий паркінг. Власники гаражів зібрали близько 500 підписів проти такої ініціативи. Натомість без багаторівневого паркінгу забудовувати ділянку неможливо, оскільки за браком паркомісць обом масивам — Мінському й запланованому — загрожуватиме колапс», йдеться у повідомленні.
І зазанчається, що проєкт ДПТ суперечить чинному генеральному плану столиці.
Проєктувальники кажуть, що 90% будівництва припадає на першу чергу терміном три–сім років. На цей термін припадатиме і розвиток інженерно-транспортної інфраструктури. Зокрема передбачається будівництво розв’язки, до спорудження якої працюватиме світлофорний об’єкт.
Представник розробника проєкту Олена Збаратська зазначила: «Проаналізувавши існуючий стан території, пропонується комплексна забудова, яка передбачає населення 11 430 осіб, житлові будинки, заклади освіти, дошкільної освіти, заклади обслуговування та медичні заклади. Будівництво освітнього комплексу на 1500 осіб. За розрахунком потреба становить в місцях шкільної освіти 1440 осіб… Для забезпечення закладами медобслуговування — амбулаторія сімейного лікаря на 150 відвідувань у зміну».
Кияни проти
Втім, багато хто стривожений тим, що інфраструктури у новому комплексі буде недостатньо для його жителів. Зокрема, депутат Київради від ЄС із Мінського масиву Владислав Турець звертає увагу на те, що школа № 9 на масиві переповнена, там навіть першокласники навчаються у дві зміни.
«Була інформація, що ви там школи не планували. Вдячний, що ви там її поставили. Забудовник має почати будувати зі школи. Це одна з моїх пропозицій»,
— каже Турець.
За словами Турця, це не єдине питання, яке турбує жителів Мінського масиву. Зокрема, вони переймаються проїздом через сквер, а ще - спробою забудувати багаторівневий паркінг на місці боксів гаражного кооперативу «Мінський» . Турець зауважує, що це викличе великий спротив людей.
На засіданні земельної комісії від громади виступив житель Євген, який звернув увагу учасників дискусії ось на що:
«Показники, надані в ДПТ, хибні. Було зауважено про кількість паркомісць. Це не новостворені, ви створюєте їх за рахунок існуючих. І приріст буде 2500, що вже непропорційно. У школі № 9 дві зміни і по 40 учнів у класі. Не враховуючи тих, кому відмовили. А у вас там гранично все розраховано згідно з ДБН. Ці показники вже хибні. Медицина. Лікарня № 8 вже рік не надає послуг. Мені відмовили, бо лікарня вже рік у ковідному фонді. Фактично ми не маємо жодної лікарні... Хибно розглядати цю ділянку забудови як окреме місто. Ми всі інтегруємося в території один одного... По вул. Кондратюка, де є ЖК “Міністерський”, не може проїхати вже сьогодні громадський транспорт через запарковані автомобілі» ,
— каже представник громади Антон.
Під час обговорення з’ясувалось також, що проєктом генплану передбачається перекладання газогону високого тиску, щоб вивести з меж забудови. Однак громада розуміє, що заради перенесення газогону почнуть далі вирубувати ліс, то ж це викликає нову хвилю обурення.
Земельна комісія 11 голосам погодила проєкт ДПТ.
«Ще не вечір, далі — голосування на сесії Київради. Роль громадськості важлива. Якщо питання вам не байдуже, то треба активна участь»,
— зазначає депутатка Верховної Ради від СН Мар’яна Безугла.
На Київщині житлові новобудови ростуть як гриби після дощу, не завжди переймаючись інфраструктурою.. Як повідомляв «Погляд», забудова “Машторфу” в Ірпені додасть ще 20 тисяч новоселів.
Так само через забудову страждає природа. Зокрема, у Бучі на місці беріз зводять у Бучі на місці беріз зводять черговий АТБ.
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram