Новини
Автоновини
За кордоном

Більше $ 100 млрд: Tesla стала другою у світі компанією серед автовиробників за капіталізацією


Ринкова вартість акцій Tesla стала більшою $ 100 млрд і поступається лише компанії Toyota. За рівнем капіталізації Tesla вперше піднялася вище Volkswagen.

Про це повідомляє Блумберг.

Акції виробника електромобілів зросли на цілих 8,6% у середу до нового максимуму - $ 594,50 за акцію. За цією ціною ринкова капіталізація Tesla становила приблизно 107,2 мільярди доларів, що перевищує 99,4 мільярда доларів Volkswagen і відстає лише від Toyota.

Вартість акцій Tesla у середу, 22 січня

Фото - bloomberg.com

"Tesla володіє високою інноваційністю щодо акумуляторно-електричних транспортних авто, що частково може пояснити високу ринкову капіталізацію", - заявив у доповіді в середу Стефан Братцель, науковий співробітник Центру управління автомобільним транспортом поблизу Кельну у Німеччині. Відносно низька оцінка традиційних автовиробників пов'язана з невизначеністю щодо того, чи зможуть вони зорієнтуватися у змінах у галузі, - зазначив він.

Рейтинг автовиробників за рівнем капіталізації

Акції Tesla збільшилися більш, ніж удвічі, оскільки компанія повідомила про несподіваний прибуток у третьому кварталі та повідомила інвесторам, що достроково вивела свій наступний продукт, кросовер Model Y та відкрила свою фабрику біля Шанхаю.

Гері Блек, який був керівником компанії Aegon Asset Management з середини 2016 року по вересень, а зараз є приватним інвестором Tesla, заявив, що очікує, що Tesla заробить більше, ніж Volkswagen до 2025 року.

Якщо Tesla утримуватиме позначку $100 млрд протягом декількох місяців, то Ілон Маск зможе розраховувати на премію в розмірі $346 млн.