Україна
Україна-суспільство

Бігти до військомату не треба: в ЗСУ пояснили, як впроваджуватимуть військовий облік жінок (ВІДЕО)

Алгоритм взяття на військовий облік жінок в Україні планують розробити вже до кінця року.

Про це під час брифінгу розповів головнокомандувач Збройних сил України, генерал-лейтенант Валерій Залужний.

З його слів, набуття чинності наказу Міноборони №313 про військовий облік жінок в Україні ще не означає, що “вже завтра треба бігти до військомату”.

Також Залужний пояснив, що "назріла потреба створення такого документу, який дозволяв би нам, військовим, бачити жінок, яких можна буде використовувати під час захисту нашої держави".

"Тому народився цей указ, трохи більше ніж 100 спеціальностей туди “вбили”. Я хочу заспокоїти жінок, що я за гендерну рівність і повністю це підтримую: вже завтра не треба бігти до військкомату, не треба займати чергу, не треба шукати когось, хто допоможе це все зробити, ми це робитимемо планово, поступово, і все буде добре", – зазначив Залужний.

Він також повідомив, що до кінця року Міноборони розробить алгоритм впровадження військового обліку жінок і пообіцяв, що процес буде плановим та організованим.

Раніше стало відомо, що наказом МОУ українок популярних професій зобов’язали стати на військовий облік. На військовому обліку повинні перебувати працівниці, зайняті у 35 сферах діяльності. Список професій охоплює майже весь спектр ринку праці — від громадського харчування до банківської справи.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.