Безстрокова акція: ірпінська громада протестує проти знищення заплавних земель унаслідок забудови
Уже другий день триває безстрокова акція ірпінської громади по збереженню заплави р. Ірпінь від знищення унаслідок забудови. Протестувальники поставили перед головним в’їздом до будівельного майданчика так званого ЖК «Школа» вагончик, розфарбований патріотичними кольорами. Таким чином вони намагаються перекрити доступ техніки до незаконного спорудження, що ведеться на заплавних землях.
Поблизу вагончика організували цілодобове чергування. Так склалося, що пікет влаштували на річницю кривавих подій на Майдані.
Небайдужі жителі Ірпеня обурені, що на об’єкті, який ірпінська влада афішувала як зведення школи, тривають будівельні роботи. «Навчальний заклад» виріс у поверхах до чергової висотки. На підході Школа-2.
За допомогою акції вони хочуть показати, що не збираються терпіти свавілля, яке чиниться в рідному місті, яке перетворюють на «бетонне гетто».
Обманом вирішили забудувати заплавні землі 72-ма багатоповерхівками ЖК «Синергія сіті», до якої причетний депутат Ірпінської міської ради Ігор Оверко, котрого ще називають «прорабом» Карплюка – «біглого» мера Ірпеня.
Ласий шматок заплави не дає покою ненажерливим руйнівникам невідновлювальних природних ресурсів міста.
Як розповів організатор акції – депутат Ірпінської міської ради Лаврентій Кухалейшвілі – 72 багатоповерхові «курники» розраховані приблизно на 13 тис. квартир.
Їх реалізація дозволить нуворишам отримати мільярдні прибутки. Щоб набити свої кишені грошима, вони готові на все.
Спритники для дискредитації протестувальників та формування «правильної» громадської думки задіяли ботоферму. Цілком можливо, що вдаватимуть до різних провокацій.
Вони обіцяють учасникам АТО 150 квартир у заплавних новобудовах, намагаючись натравити їх на тих, хто бере участь в акції.
Людей вводять в оману, продаючи квартири на заплаві. Деякі хвилюються, що діти залишаться без школи, яку вже будують по другому колу.
Як відомо, заплавні землі знаходяться за межами Ірпеня, їх відносять до особливо цінних, розпоряджатися ними має Київська облдержадміністрація.
Проте Ірпінська міська рада своїм рішенням змінила їх цільове призначення: із сільськогосподарських – під багатоповерхову забудову.
Тобто ІМР перевищила свої повноваження. Ірпінська тимчасова влада намагається прикритися так званим «оновленим Генеральним планом м. Ірпеня».
Але цим документом не встановлюються межі населеного пункту. А виключно Верховною Радою України. Межі Ірпеня не змінювалися із 1968 року.