Новини
Україна
Здоров'я

Без щеплень діти не зможуть відвідувати садочки і школи – рішення МОЗ і МОН


До початку нового навчального року залишилось зовсім мало часу, тож батькам, чиї діти не мають необхідних щеплень згідно з Календарем щеплень, слід поспішити. Адже невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями. Про це сьогодні, 14 серпня, говорили на пресконференції в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун та міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Без щеплень діти не зможуть відвідувати садочки і школи – рішення МОЗ і МОН

Така вимога ставиться перед батьками у першу чергу для того, щоб захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

«Підготовка до школи – це не тільки про те, що треба купити зошити та щоденники. Це, насамперед, про здоров’я. В умовах колективу невакцинованих дітей інфекція поширюється дуже швидко. І саме тому щоразу з початком навчального року кількість хворих на інфекційні хвороби різко зростає. Цього року ми хочемо запобігти цьому заздалегідь. І для цього нам потрібна допомога батьків – вакцинуйте своїх дітей, щоб захистити їх», – зазначила пані Супрун.

Нагадаємо, що раніше Верховний суд підтвердив право дошкільних закладів і шкіл не допускати невакцинованих дітей до освітніх закладів. У Постанові йдеться про те, що держава має забезпечити баланс між правом дитини отримати дошкільну освіту і правами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, то перевагу має загальне благо на безпеку та охорону здоров’я. Це рішення остаточне у справі, яка розглядалася в судах різних інстанцій ще з 2016 року, та не підлягає оскарженню.

«Вимога щодо щеплень закріплена законом та підтверджена рішенням Верховного суду, тобто слідувати цим правилам має кожен з нас. Якщо батьки відмовляються від вакцинації, то вони мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну. Держава у будь-якому випадку надасть можливість та доступ кожній дитині до шкільної освіти», – зауважила Лілія Гриневич.

Які щеплення є обов’язковими?

Відповідно до Календаря щеплень діти до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

МОЗ нагадує, що дітей, які мають протипоказання до щеплення, мусить захищати колективний імунітет, який формується, коли 95-98% людей у суспільстві вакциновані. В таких умовах інфекція просто не має, де поширюватися. Тому вакцинуючись, ви не лише захищаєте своє здоров’я і здоров’я своєї дитини, а й долучаєтеся до формування колективного імунітету і дбаєте про здоров’я інших людей.

Якщо батьки раніше зробили фальшиві довідки про щеплення, вони можуть безперешкодно та безоплатно вакцинувати дітей. Для цього потрібно просто звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра.

Джерело: МОЗ України

Фото - МОЗ України та з відкритих інтернет-джерел