#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Культура
Дати
Київщина-суспільство
Київ

Бабин Яр, роковини: у столиці відбудеться Марш Пам'яті

29.09.2020 0 Кочкина Марина 0

29 вересня в Україні і світі згадують трагедію Бабиного Яру і шанують пам'ять тисяч загиблих там людей. У Києві цього дня о 16:00 усі охочі можуть приєднатися до Маршу Пам'яті і пройти шляхом, яким йшли київські євреї 29 вересня 1941-го.

фото з відкритих джерел

Як повідомляє Український інститут національної пам'яті, саме 29 і 30 вересня 1941 року на території урочища під назвою Бабин Яр, яке знаходиться в столиці України, нацисти розстріляли понад 33 тисячі київських євреїв. До звільнення Києва від нацистів у 1943 році у Бабиному Яру загинули десятки тисяч українців, євреїв, ромів та представників інших національностей.

Фото wikipedia.org

За інформацією Jewishnews, всього за два дні було розстріляно понад 33 тисяч людей, а в період з 1941 по 1943-й в Бабиному Яру загинуло (за різними оцінками) від 70 до 200 тисяч жителів, більшістю з яких були євреї. Розстріли в Бабиному Яру тривали до тих пір, поки Київ не був звільнений від нацистської окупації. Врятуватися вдалося лише одиницям.

Раніше «Погляд» вже повідомляв, що у вільному доступі з’явилася книга поезій, присвячена трагічним подіям Бабиного Яру.

Читайте також про те, що станція метро “Дорогожичі” може отримати назву “Бабин Яр”.