Новини
Україна
Автоновини

Автомобіль агента 007 продадуть на аукціоні


Шанувальники фільмів про Джеймса Бонда збирають гроші, адже легендарний автомобіль агента 007 буде виставлений на аукціон у серпні цього року.

Про це повідомляє Euronews.

Йдеться про один з чотирьох автомобілів марки Aston Martin, який глядач міг бачити в перших фільмах "бондіани" - "Кульова блискавка" і "Голдфінгер".

Організатори стверджують, що всі "шпигунські" функції в автомобілі досі працюють. Цей транспортний засіб оснащено 13-ма функціями: починаючи від великокаліберного кулемета до катапультованого крісла.

Попереду є механізм, що дозволяє змінювати номерні знаки, він позбавить вас від штрафу за перевищення швидкості, гідравлічні поршні, що висуваються на 30 см, здатні зіштовхнути з дороги  ваших противників, а під фарами заховані спеціально вбудовані кулемети.

Окрім того, автомобіль оснащений кріслом-катапультою, що дозволяє позбутися від небажаних пасажирів. Також авто обладнане проколювачем шин, а також знаменитим куленепробивним щитом, розпилювач олії, генератором диму для маскування і пристроєм, що викидає на дорогу цвяхи.

Всередині автомобіля - справжній командний центр: мобільний телефон, ще не існуючий в 1965 році, кнопка катапультованого крісла, а також система навігації зі спеціальною антеною, але найголовніше - всі ці гаджети працюють.

Таким чином, ця машина одна з найбільш впізнаваних транспортних засобів усіх часів. Вона згадана в книзі "Найвідоміші автомобілі світу".

За останні 50 років легендарний автомобіль змінив трьох власників. 15 серпня він буде виставлений на торги аукціонним будинком "Сотбіс" в каліфорнійському Монтереї. За попередньою оцінкою експертів, автомобіль, на якому їздив Джеймс Бонд, може піти з молотка за 6 мільйонів доларів.

Фото Euronews.