Новини
Україна
Аварії та ДТП
Надзвичайні ситуації

Авіакатастрофа на Харківщині: розглядають чотири версії


Державне бюро розслідувань розпочало досудові слідчі дії обставин падіння військового літака АН-26 під Чугуєвом.

Досудове розслідування розпочато за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 ККУ).

Як повідомляв «Погляд», 25 вересня, неподалік Чугуєва Харківської області на відстані майже 2 км до військового аеропорту упав літак АН-26 Збройних сил України.

«Під час здійснення планових навчальних польотів впав та загорівся військовий літак марки АН-26, який здійснював посадку на аеродром військової частини в м. Чугуєві Харківської області. На борту літака перебувало 20 курсантів Харківського університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба та 7 військовослужбовців військової частини. 25 осіб загинули, 2 особи вижили: 1 особа у середньому стані, 1 особа у надважкому стані», деталізує ДБР.

І зауважує, що на місце події виїхало керівництво ДБР, Офісу Генпрокурора, Міноборони, Генштабу ЗСУ, Національної поліції. Відразу було проведено невідкладні слідчі (розшукові) дії, а також з метою встановлення причин та обставин катастрофи створена спільна комісію з фахівців Міністерства юстиції України, ДП обслуговування повітряного руху України «Украерорух», ДП «Антонов», Головної інспекції Міноборони, слідчих ДБР та прокурорів Офісу Генпрокурора.

Нині встановлюють обставини катастрофи. Перевіряють такі версії слідства:

–катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарата;

–катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків екіпажем;

–неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за керування польотами;

–неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Розслідування перебуває на контролі керівництва ДБР.

Бюро опублікувало звернення до свідків події. «Просимо осіб, які мають фото, відео із відеореєстраторів та мобільних телефонів із місця авіакатастрофи, надсилати свої контактні дані, а саме ПІБ та номер телефону за телефоном ДБР: +380500802227» , йдеться у зверненні й зазначається, що слідчі ДБР зв'яжуться з тими, хто відгукнувся для отримання матеріалів та долучення їх до кримінального провадження в порядку, встановленому КПК України.

Як повідомляв «Погляд», 26 вересня – день жалоби в Україні.