Новини
Головні новини
Суспільство
Київщина-суспільство
Політика

Атестація прокурора Киричука: в столиці проходить мітинг за його відставку


Сьогодні, 20 липня, прокурор Київської обласної прокуратури Максим Киричук повинен пройти фінальний етап атестації діючих прокурорів регіональних прокуратур, який передбачає, серед іншого, перевірку на доброчесність під час співбесіди. У зв'язку з цим незадоволені роботою Киричука мешканці області влаштували під стінами будівлі атестаційної комісії мітинг з вимогою його відставки.

Атестація діючих прокурорів регіональних прокуратур розпочалась 3 березня 2020 року відповідно до  наказу Генерального прокурора Руслана Рябошапки №221 від 3 жовтня 2019 року. Останній етап, який сьогодні повинен пройти прокурор Киричук, передбачає співбесіду, в ході якої обов'язковими є практичне завдання та перевірка на доброчесність. Кадрові комісії здійснюють перевірку дотримання прокурорами вимог професійної етики і доброчесності, перевіряючи, в тому числі, відповідність витрат і майна прокурора та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам, відповідність поведінки прокурора вимогам професійної етики.

Крім того, будь-які особи мають право подавати до кадрових комісій інформацію, яка може свідчити про невідповідність прокурора критеріям компетентності, професійної етики та доброчесності.

Нагадаємо, що Максима Киричука журналісти підозрювали у змові з ексмером Ірпеня Володимиром Карплюком. За деякими повідомленнями, саме Киричук сприяв перевіркам місцевої прокуратури, яка розслідує численні кримінальні провадження проти Карплюка. А 3 липня 2020 року Киричук вкотре не прийшов на засідання 35-ї сесії Київської обласної ради, аби доповісти про роботу з минулий рік.