Новини
Україна
Здоров'я

Арсен Аваков розповів, як відбуватиметься евакуація українців з Китаю


Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у прямому ефірі одного з телеканалів 17 лютого розповів, яким чином відбуватиметься евакуація громадян України та іноземців з Китаю, яка запланована на 20 лютого. На сьогодні, 18 лютого, коронавірусом COVID-19 по всьому світу інфіковано 73336 осіб, з них одужали 13049, померли – 1874 людини.  

Так, за словами міністра, команда літака складатиметься з 16 чоловік екіпажу: 6 пілотів, 9 бортпровідників, 1 техніка, 2 лікарів і 1 медсестри. На борту будуть присутні також поліцейський, військовослужбовець і працівник консульства.

«Всі члени екіпажу та супроводжуючі перебуватимуть у костюмах біозахисту. Літак буде розділений на зони. Пасажири забезпечуватимуться їжею, засобами особистої гігієни та санітарними засобами, в тому числі медичними масками, які будуть змінюватися під час польоту», – наголосив Арсен Аваков.

Кожен пасажир, який буде евакуйований українським літаком, до посадки підписуватиме інформовану добровільну згоду на проведення ізоляції та спостереження за станом здоров'я, діагностику й лікування. У разі відмови людина не евакуюватиметься.

В аеропорті проводитиметься термометрія пасажирів китайською стороною з повідомленням медичного персоналу рейсу і повторно українськими медиками безпосередньо перед посадкою в літак. У разі наявності температури тіла пасажира більш ніж 37,2 або наявності респіраторної інфекції медперсонал не допускатиме пасажира на рейс. Такі особи в супроводі консула будуть супроводжені в місцеву лікарню.

Арсен Аваков додав, що після прибуття в Україну літак прямує на санітарну стоянку, де всі проходимуть митний контроль. Співробітники прикордонної та митної служби проводитимуть необхідні процедури в костюмах бактеріологічного захисту. Після висадки пасажирів проводитиметься дезінфекція місця стоянки, трапа, салону, багажного відсіку та кабіни пілотів. У літаку замінять фільтри системи кондиціонування.

«Всього підлягатимуть обсервації орієнтовно 109 осіб. Пасажири, які прибудуть з КНР, і члени екіпажу поїдуть до місця обсервації в автобусах у супроводі співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Колону з 4-х автобусів супроводжуватимуть автомобілі патрульної поліції», – додав міністр.

Під час ефіру Арсен Аваков представив двох працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, одягнених у костюми бактеріологічного захисту. Саме в таких костюмах працюватимуть із евакуйованими громадянами.

«Всі наші співробітники будуть забезпечені таким комплектом спецодягу. Він повністю захистить від процедур, які будуть проводитися. Так будуть одягнені всі, починаючи від водія в автобусі і завершуючи медиками та людьми, які будуть забезпечувати життєдіяльність усього цього об’єкту», – підкреслив Аваков.

Автобуси, в яких транспортуватимуться пасажири, також піддаватимуться дезінфекції. У період обсервації – від 14 діб – працівники МВС України здійснюватимуть охорону території корпусів, де знаходитимуться евакуйовані громадяни під пильним наглядом медиків.

«Приміщення з евакуйованими будуть посилені – буде утворене подвійне кільце захисту, охорони та знезараження. До охорони цієї території буде задіяно щодобово 47 співробітників – 30 поліцейських і 17 військовослужбовців Національної гвардії України. Чергуватимуть піші патрулі, автопатрулі, функціонуватиме контрольно-пропускний пункт і система відеоспостереження, поряд працюватиме цілодобовий об'єднаний ситуаційний центр МВС», – уточнив Арсен Аваков.

«Ми маємо дбати про наших громадян. Міністерство внутрішніх справ України у межах компетенції готове забезпечити безпеку під час евакуації українців із КНР та в обсервації. Україна тільки тоді Україна, тільки тоді Держава, коли вона думає про своїх громадян. Ми не багаті, у нас немає мільярдів, але у нас є совість. І якщо ми думаємо про своїх громадян, ми маємо їх забрати та врятувати», – підсумував міністр внутрішніх справ.

Читайте також Жителів Обухівщини запевнили, що евакуйованих з Китаю українців не розташовуватимуть у їхньому районі

Аргентина дякує Україні за евакуацію її громадян з Китаю