Новини
Культура
Київщина-суспільство
Київ

Ароматна краса: в столичному ботсаду розквітли півонії


У Національному ботанічному саду імені М. Гришка починають квітнути півонії. В експозиції закладу представлено понад 180 сортів вітчизняної та зарубіжної селекції усіх садових груп півоній.

Про це повідомляє Вечірній Київ. "Перші дні літа виявилися прохолодними, але на ділянці «Пори року» розпочинають цвітіння півонії, що зігрівають своїми барвами, запрошують у ботсаду.

Серед сортів, що складають колекцію, наявні всі існуючі на сьогодні садові. Це зазначено на сайті ботсаду. Колекція є базою для проведення різнопланових наукових досліджень та еталоном для українських сортових півоній.

Назва півонії пов'язана з Давньою Грецією, а про виникнення самої квітки розповідає поетичний міф з метаморфозою. Згідно з міфом, у прадавні часи жив на землі талановитий лікар Пеан (Пеон), учень Асклепія, який вправно гоїв рани як богів (Ареса та Аїда), так і простих смертних.

Майстерність учня породила заздрощі вчителя і він задумав його позбутися. Але Зевс не допустив цього, перетворивши вправного лікаря на квітку, яку ми зараз знаємо як півонія. У більшості європейських мов назва квітки походить з імені давньогрецького міфічного персонажа.