Ароматна краса: в столичному ботсаду розквітли півонії
У Національному ботанічному саду імені М. Гришка починають квітнути півонії. В експозиції закладу представлено понад 180 сортів вітчизняної та зарубіжної селекції усіх садових груп півоній.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/06/5ed65baacd645.jpg)
Про це повідомляє Вечірній Київ. "Перші дні літа виявилися прохолодними, але на ділянці «Пори року» розпочинають цвітіння півонії, що зігрівають своїми барвами," – запрошують у ботсаду.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/06/5ed65baa875e3.jpg)
Серед сортів, що складають колекцію, наявні всі існуючі на сьогодні садові. Це зазначено на сайті ботсаду. Колекція є базою для проведення різнопланових наукових досліджень та еталоном для українських сортових півоній.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/06/5ed65c9844e20.jpg)
Назва півонії пов'язана з Давньою Грецією, а про виникнення самої квітки розповідає поетичний міф з метаморфозою. Згідно з міфом, у прадавні часи жив на землі талановитий лікар Пеан (Пеон), учень Асклепія, який вправно гоїв рани як богів (Ареса та Аїда), так і простих смертних.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/06/5c88dd2f80626.jpg)
Майстерність учня породила заздрощі вчителя і він задумав його позбутися. Але Зевс не допустив цього, перетворивши вправного лікаря на квітку, яку ми зараз знаємо як півонія. У більшості європейських мов назва квітки походить з імені давньогрецького міфічного персонажа.