Новини
Україна
Здоров'я

Аптеки повинні будуть звітувати про продані антибіотики


Оскільки в Україні, як і в усьому світі, збільшилось безконтрольне вживання антибіотиків, у Міністерстві охорони здоров’я готують наказ, яким зобов’яжуть аптечні заклади зберігати паперові форми рецептів протягом року.

фото - freepik.com

Про це під час брифінгу 23 листопада про це розповів заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Ващенко.

«Міністерство охорони здоров’я підготувало наказ, який на даний момент знаходиться на Мін’юсті, щодо обов’язку аптечних закладів протягом наступного року, тобто до закінчення 2021 року, зберігати паперові форми електронних рецептів».

Ігор Ващенко

Наказ, за його словами, направлений на раціональне призначення та використання антибіотиків.

фото - freepik.com

Про збільшення (у 3,5 рази) приймання антибіотиків українцями цьогоріч у порівнянні з аналогічним періодом минулого року написала на своїй фейсбук-сторінці колишня очільниця МОЗу Уляна Супрун. На її думку, це є наслідком того, що лікарі почали частіше виписувати антибіотики пацієнтам з легким перебігом COVID-19 без нагальної потреби для «перестраховки».

Та й самі пацієнти часто п’ють антибіотики «про всяк випадок», коли, наприклад, мають COVID-19, не проконсультувавшись із лікарем. Ситуацію погіршує те, що антибіотики можна придбати в будь-якій аптеці без рецепта лікаря.

фото - freepik.com

Пацієнтам Уляна Супрун радить:

  • не призначати собі самостійно лікування будь-якими препаратами, у тому числі антибіотиками;
  • не вимагати у лікаря прописати вам що-небудь, аби пропити;
  • не лікуватися сумнівними ліками, назви яких побачили десь в мережі, навіть якщо вони були згадані у дописі поважного лікаря;
  • уточнювати у свого лікаря, чому саме він чи вона призначили вам таке лікування;
  • у ситуації з COVID-19 зберігати здоровий глузд, стриманість та розуміння. Антибіотики – це не універсальна зброя проти нездужання. Вони не є ефективними ні для чого іншого, окрім як для знищення бактерій.

Раніше «Погляд» інформував про те, що готується петиція про повернення партнерських пологів.

Чому померла пацієнтка у лікарні Боярки на Київщині? КОДА розслідує обставини смерті жінки.