Новини
Україна
Здоров'я

Аптеки продаватимуть антибіотики лише за е-рецептом: як його отримати (ВІДЕО)

МОЗ нагадує, що з квітня антибіотики в аптеках продаватимуть лише за е-рецептом.

Антибіотики, зареєстровані в Україні, будуть відпускатися в аптеках тільки за наявності у пацієнта електронного рецепта. Його можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу.

"У квітні антибіотики, які зареєстровані в Україні, відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта електронного рецепта”, – зазначив Ляшко.

Він зазначив, що на тлі пандемії спостерігається значне зростання продажів антибактеріальних препаратів і збільшення відсотка їх використання в лікарнях. Це, на його думку, є проблемою, тому з'явилася необхідність прийняття відповідних управлінських рішень.

"Запуск електронного рецепта вирішить проблему неконтрольованого та нецільового використання препаратів, і головне — допоможе запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів. Адже сьогодні, згідно з даними Центру громадського здоров’я, майже 64% людей помилково вважає, що гострі вірусні інфекційні захворювання та застуду можна лікувати антибіотиками", – додав він.

Як отримати е-рецепт?

  • Щоб отримати антибіотик, необхідно звернутися до лікаря за електронним рецептом.

  • Е-рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем.

  • Для отримання е-рецепта необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я.

  • В е-рецепті ліки призначатимуться за діючою речовиною, із вказанням її лікарської форми та дозування. Таким чином пацієнт може обрати будь-який наявний лікарський засіб, що містить діючу речовину, вказану в рецепті.

  • Пацієнт зможе використати рецепт в аптеці, що підключена до електронної системи охорони здоровʼя.

Більш детальні інструкції у МОЗ нададуть впродовж лютого-березня.

Нагадаємо, 1 квітня 2022 року МОЗ планує запровадити відпуск антибіотиків виключно за електронним рецептом, повністю відмовившись від паперових. У такий спосіб у МОЗ планують боротися з антибіотикорезистентністю.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.