Новини
Україна
Новини Київської області
Бориспіль

Антимонопольний комітет рекомендує уряду скасувати пільги для аеропорту Бориспіль


Міністерство інфраструктури України надало міжнародному аеропорту Бориспіль ряд пільг та переваг, які Антимонопольний комітет зобов'язує скасувати.

Мова йде про наказ Мінінфраструктури на встановлення одиничної ставки плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування на підході та в районі аеродрому у розмірі 210,0 євро для міжнародного аеропорту «Бориспіль» та у розмірі 411,0 євро для всіх інших аеропортів країни.

12 грудня 2019 року в ході розгляду справи про антиконкурентні дії Мінінфраструктури, Комітет надав обов’язкові для розгляду рекомендації.

На думку Антимонопольного комітету наслідками встановлення таких ставок можуть бути:

  • збільшення вартості перельотів на внутрішніх та міжнародних рейсах для тих аеропортів країни для яких встановлена ставка у двічі більша чим для аеропорту Бориспіль;
  • авіакомпанії не будуть зацікавлені у здійсненні авіаперевезень в інші міжнародні аеропорти України, крім МА «Бориспіль». Зокрема, це стосується аеропорту «Київ» (Жуляни), який знаходиться в межах одного з аеропортом «Бориспіль» Київського авіаційного вузла;
  • зменшення кількості авіарейсів в інші аеропорти України крім аеропорту Бориспіль, у якого навпаки відбудеться збільшення авіарейсів.

"Враховуючи наведене, дії Мінінфраструктури, що полягають у виданні наказу, яким встановлено для одного аеропорту вдвічі меншу ставку чим для всіх інших аеропортів країни, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді антиконкурентних дій органу влади, які полягають у наданні окремим суб’єктам господарювання пільг чи інших переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів, що може призвести до обмеження конкуренції.

Отже, ретельно проаналізувавши ситуацію, що склалась на ринку авіаційних перевезень, Комітет зобов’язав Мінінфраструктури внести зміни до наказу від 04.06.2019 № 415, усунувши дискримінаційні умови щодо надання окремим суб’єктам господарювання пільг чи інших переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів",- зазначається на сайті комітету.