Новини
Політика

Андрій Портнов переписав елітну нерухомість під Києвом на своїх неповнолітніх дітей (ВІДЕО)

Переоформленням майна в Україні займалися близькі до Портнова юристи за дорученням, яке він у січні завірив у нотаріуса в столиці Іспанії Мадриді.

Екс-заступник глави адміністрації Януковича Андрій Портнов, який перебуває під санкціями США і виїхав з України, на початку квітня переписав велику нерухомість під Києвом на своїх дітей, повідомляють "Схеми".

Журналісти з’ясували, що переоформленням майна в Україні займалися близькі до Портнова юристи за дорученням, яке він у січні завірив у нотаріуса в столиці Іспанії Мадриді.

У договорі дарування йдеться про те, що будинок загальною площею понад 1000 квадратних метрів і земельну ділянку в 0,65 гектара в елітному селищі Козин, на березі Дніпра, в рівних частинах отримали в якості подарунка від Портнова четверо його неповнолітніх дітей.

У договорі йдеться, що під час переоформлення майна у київського нотаріуса інтереси дітей особисто представляла їхня мати, дружина Портнова Анастасія Валяєва. Журналістам вдалося з’ясувати, що з 2014 року в неї є громадянство Росії. Від імені Портнова за довіреністю, завіреною в Мадриді, діяла адвокатка Марина Парінова, яка за часів перебування політика в Україні, представляла Портнова в судах.

Вартість подарованого майна відповідно до договору — 19 мільйонів гривень: 14,3 млн за маєток і 4,7 млн за 65 соток землі під ним.

З 2016 року ця нерухомість була записана на офшорну компанію Віргінських островів. Тоді статки разом із землею було оцінено у 2,5 мільйона євро. У 2020 році компанія продала ці землі Портнову.

У розслідуванні Схем також уточнюється, що сім'я Портнова користувалася нерухомістю з дати купівлі, однак угоду повністю закрили тільки у квітні 2024 року. Уже 2 квітня у нотаріуса в Мадриді Портнов зареєстрував будинок і землю на своє ім'я в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Наступного дня столичний нотаріус Олеся Липовенко оформила власність на це майно на дітей Портнова за договором дарування.

Нагадаємо, суд арештував майно Дубінського: квартири й авто матері. Загальна вартість житла, машин і землі у власності родини – 2,5 мільйона доларів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.