Новини
Україна
Новини Київської області
Бориспіль

АМКУ відкрив справу проти Мініфраструктури через привілеї для "Борисполя"


Через можливі зловживання в авіаційній сфері Антимонопольний комітет відкрив справу проти Міністерства інфраструктури.


Повідомляє Антимонопольний комітет.
Так, значний суспільний резонанс викликав наказ Міністерства інфраструктури України від 04.06.2019 № 415 «Про встановлення Ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування повітряних суден у повітряному просторі України».

Коротко про суть питання.

Для того, щоб авіакомпанія здійснила посадку в певному аеропорту України, вона повинна сплатити відповідний державний збір (ставку) за обслуговування повітряного судна Украероруху (організації, яка відповідальна за здійснення польотів над територією України), а розміри цих ставок своїм наказом встановлює та затверджує Міністерство інфраструктури України.

Ці збори (ставки) були однакові для всіх авіакомпаній незалежно від того, де знаходиться аеропорт - в Києві, Борисполі, Львові або в Одесі. Однак Міністерство вирішило внести зміни до свого наказу, встановивши, зокрема, одиничну ставку плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування на підході та в районі аеродрому у розмірі 210,0 євро для міжнародного аеропорту «Бориспіль» і – 411,0 євро для всіх інших аеропортів країни.

Ще на стадії розробки проекту наказу Комітет неодноразово застерігав Мінінфраструктури, що встановлення таких ставок має ознаки надання одному аеропорту пільг або переваг, які ставлять його у привілейоване становище порівняно з іншими аеропортами, що призводить до порушення антимонопольного законодавства.

Крім того, до Комітету звернулась Асоціація «Аеропорти України», учасниками якої є 20 аеропортів України, та поскаржилась, що Мінінфраструктури своїм наказом створює для аеропорту «Бориспіль» привілейоване становище порівняно з іншими аеропортами.

Незважаючи на застереження Комітету, Мінінфраструктури затвердило наказ та ввело його в дію.

Враховуючи наведене, Комітет розпочав розгляд справи про антиконкурентні дії Мінінфраструктури.

Наразі розслідування у справі триває.