Новини
Новини Київської області

АМКУ проводить перевірку ПАТ «Київоблгаз» через “завищені” платіжки


Антимонопольний комітет України розглядає справи за ознаками вчинення ПАТ «Київоблгаз» – порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв на своїй сторінці у Facebook.

Справу розпочато за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринках розподілу природного газу в межах територій ліцензійної діяльності, закріплених за відповідним облгазом. Підставою для початку стало донарахування облгазом (всупереч Кодексу газорозподільних систем) побутовим споживачам обсягів спожитого природного газу понад обсяги, визначені за даними лічильників.
Такі дії призводять до понесення додаткових, необґрунтованих витрат споживачами.

На сьогодні Комітет здійснює збір доказів у справах, зокрема, з 18.03.19 тривають позапланові виїзні перевірки, а також очікується інформація від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Після всебічного з’ясування обставин справ та аналізу отриманої інформації, Комітетом будуть вжиті заходи відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції.

Зазначимо, що перевірки тривають не лише у ПАТ «Київоблгаз», а й у ПАТ «Вінницягаз», ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Дніпрогаз», ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Криворіжгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Тисменицягаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз» .