Новини
Екологія
Вода
За кордоном

Американці за мільйон доларів порахують китів з космосу


Новий метод моніторингу китів включає в себе дані, отримані з космічних супутників.

Акваріум Нової Англії у Бостоні (The New England Aquarium) і інженерна фірма Draper зі штату Массачусетс об'єднали зусилля, аби стежити за популяціями китів. Проєкт отримав просту назву «Підрахунок китів з космосу», проте це єдина проста річ у всьому проекті, жартує головний спеціаліст з аналізу даних з Draper, Джон Ірвін.

Як повідомляється на сайті інженерної фірми, робота буде включати в себе збір даних з різних джерел, від Європейських космічних агентств до інформації від радіоаматорів. Проєкт об'єднає інформацію, отриману за допомогою супутників, гідролокаторів, радіолокаційного синтезування апертури, а також інформацію про стан океану (зміна течій, погодних умов, топографічні карти). Мета роботи – створення карт ймовірності того, де в океані можуть перебувати кити і куди вони переміщаються. За словами Ірвіна, створення таких карт допоможе здійснювати моніторинг популяцій китів і їх пересування.

«Якщо кити переміщаються з одного району в інший, то в чому причина? У потепління океану або в зміні судноплавних ліній? Це ті питання, на які ми зможемо почати давати відповіді, як тільки отримаємо дані», – Джон Ірвін.

Зазначимо, наразі найчастіше для підрахунку китів використовують метод аерофотозйомки, але, за словами авторів нового проєкту, такий метод є дорогим, сильно залежить від погодних умов і може бути потенційно небезпечним.

Нова технологія може використовуватися для моніторингу китів в будь-якій точці світового океану, проте на першому етапі буде досліджена популяція цих тварин в районі Нової Англії. Води саме цього регіону – північна частина Атлантичного океану – є місцем проживання північного гладкого кита, який наразі знаходиться під загрозою зникнення, його популяція становить всього близько 400 особин – і продовжує скорочуватися.

Інвестори вже виділили на проєкт мільйон доларів. Очікується, що проєкт буде розвиватися протягом кількох років, тож ймовірно сума капіталовкладень буде збільшуватися.

Нагадаємо, вчені стверджують, що найбільші ссавці можуть врятувати планету від глобального потепління.

Джерело: draper.com