Новини
Суспільство
Україна-суспільство

Акциз на пальне підтримає місцеві бюджети


Мінфін прогнозує, що у другому півріччі цього року до місцевих бюджетів буде спрямовано майже чотири мільярди гривень акцизного податку з пального.

Фото з сайту Дебет-кредит

Уряд України сьогодні, 18 серпня, прийняв прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку зарахування акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування у 2020 році». Цим документом унормовано зарахування частини акцизного податку з пального до бюджетів місцевого самоврядування у другому півріччі. Відтак, у другому півріччі  року до місцевих бюджетів планується спрямувати майже 4 млрд грн акцизного податку з пального. Про це повідомив Урядовий портал.

Такий акциз важливий для населених пунктів, особливо у сільській місцевості. Адже АЗС, розташовані там, завдяки акцизу досить істотно підтримують розвиток сіл.

«Станом на 19.08.2020, на окремому балансовому рахунку Казначейства накопичено 1,2 млрд грн акцизного податку з пального, які очікують розподілу між бюджетами органів місцевого самоврядування.Прийняте рішення дасть змогу щоденно в автоматичному режимі розподіляти частину – 13,44% акцизного податку з пального між бюджетами органів місцевого самоврядування. Для місцевих бюджетів встановлюються частки, за якими акцизний податок зараховуватиметься до них у другому півріччі 2020 року», йдеться у повідомленні Урядового порталу.

Й зауважується, що, згідно з Бюджетним кодексом, розмір таких часток було визначено за даними реєстраторів розрахункових операцій, виходячи з фактичних обсягів пального, реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі на тій чи іншій території у першому півріччі цього року.

Мінфін зауважує, що, порівняно з першим півріччям 2020 року, розмір відповідних часток збільшиться для понад тисячі місцевих бюджетів.

Як повідомляв «Погляд», Мінцифри планує впорядкувати реєстри отримувачів соціальних пільг.