Новини
Новини Київської області
Біла Церква

Аеродром у Білій Церкві приймає до 500 повітряних суден за рік


1107 польотів авіації загального призначення було здійснено за І півріччя поточного року на аеродромі у Білій Церкві.

Аеродром у Білій Церкві приймає до 500 повітряних суден за рік

Такою позитивною статистикою пишається Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс, який лише у липні цього року обслужив 10 літаків типу Іл-76 та Ан-12, в тому числі з країн Африки та вітчизняну авіакомпанію «Южмашавіа», а також 4 гвинтокрила Мі-2 авіакомпанії «Меридіан». Загалом на аеродоромі приймається до 500 повітряних суден за рік.

У цьому році у Білій Церкві було здійснено 37 зліт-посадок великих повітряних суден. Це практично на 20% більше, ніж у І півріччі минулого року. Цікаво, що всі літаки прилетіли в Білу Церкву з закордону на технічну базу з обслуговування та ремонту авіаційної техніки.

Однак на відміну від великої авіації спостерігається значний спад малої авіації. Йдеться про діяльність аероклубу «Пілот», де було виконано всього 140 операцій, що на 100 зліт-посадок менше, ніж у І півріччі минулого року. Зниження діяльності малої авіації пов'язане з введенням певних обмежень в Інструкцію з виконання польотів. Наразі питання подальшого функціонування аероклубу «Пілот» знаходиться в обговоренні між сторонами та напрацьовуються компромісні рішення з врегулювання спірних питань.

Довідково:
Аероклуб «Пілот» діє на базі аеродрому «Біла Церква» вже понад 20 років, з часів військового аеродрому. Наразі аероклуб об'єднує понад 45 пілотів, які здобувають високі нагороди на міжнародних турнірах з вищого пілотажу, має свою технічну базу, ангари та використовує аеродром «Біла Церква» як базовий майданчик для проведення тренувань членів Національної збірної України по літаковому спорту.

Джерело: Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс