Аеродром у Білій Церкві приймає до 500 повітряних суден за рік
1107 польотів авіації загального призначення було здійснено за І півріччя поточного року на аеродромі у Білій Церкві.
![Аеродром у Білій Церкві приймає до 500 повітряних суден за рік](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/IMG_20190425_133956b.jpg)
Такою позитивною статистикою пишається Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс, який лише у липні цього року обслужив 10 літаків типу Іл-76 та Ан-12, в тому числі з країн Африки та вітчизняну авіакомпанію «Южмашавіа», а також 4 гвинтокрила Мі-2 авіакомпанії «Меридіан». Загалом на аеродоромі приймається до 500 повітряних суден за рік.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/DSC07615b.jpg)
У цьому році у Білій Церкві було здійснено 37 зліт-посадок великих повітряних суден. Це практично на 20% більше, ніж у І півріччі минулого року. Цікаво, що всі літаки прилетіли в Білу Церкву з закордону на технічну базу з обслуговування та ремонту авіаційної техніки.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/IMG_20190514_123120.jpg)
Однак на відміну від великої авіації спостерігається значний спад малої авіації. Йдеться про діяльність аероклубу «Пілот», де було виконано всього 140 операцій, що на 100 зліт-посадок менше, ніж у І півріччі минулого року. Зниження діяльності малої авіації пов'язане з введенням певних обмежень в Інструкцію з виконання польотів. Наразі питання подальшого функціонування аероклубу «Пілот» знаходиться в обговоренні між сторонами та напрацьовуються компромісні рішення з врегулювання спірних питань.
Довідково:
Аероклуб «Пілот» діє на базі аеродрому «Біла Церква» вже понад 20 років, з часів військового аеродрому. Наразі аероклуб об'єднує понад 45 пілотів, які здобувають високі нагороди на міжнародних турнірах з вищого пілотажу, має свою технічну базу, ангари та використовує аеродром «Біла Церква» як базовий майданчик для проведення тренувань членів Національної збірної України по літаковому спорту.