Новини
Україна
Екологія

Аби попередити «співочу контрабанду», у CITES включать українських птахів


Розширити список запропонували через непоодинокі спроби вивезти контрабандою за межі України пернатих.

Фото: pixabay.com

Про це повідомила пресслужба Міндовкілля.

Додаток CITES поповниться 32 видам тварин фауни України. Зокрема, до цього списку вже влітку увійдуть щиглики, чижі, а також болотяна черепаха.

Як повідомляв «Погляд», у браконьєрів на Київщині конфіскували близько півтори сотні щиглів. А за 10 років з України вивезено близько півмільйона диких співочих птахів.

Тож тепер птахи, які найчастіше стають «співочою контрабандою», перебуватимуть під захистом, а їх переміщення за кордон без відповідних дозвільних документів не допускатиметься.

Секретаріат CITES повідомив про включення українських тварин до Додатку III 24 березня, тож через 90 днів, 22 червня 2021 року, рішення набуде чинності.

Довідка. CITES – Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, є одним з найбільших договорів з охорони дикої природи. Участь у ньому добровільна. Хоча дотримання положень конвенції обов'язкове для всіх держав (сторін), що підписали її.

Які птахи мешкають в лісах Київщини – дивіться за посиланням у матеріалі «Погляду».

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.