Новини
Україна

90% українських шкіл абсолютно не пристосовані для дітей з інвалідністю


Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе розповів інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна" про складну ситуацію зі школами в селах.

Згідно інформації 47% шкіл нормально не обігріваються, взимку в них температура повітря не піднімається вище 16 градусів, в 10% - немає туалетів всередині шкіл, 40% - взагалі в жахливому стані - грибки, цвіль, і близько 90% шкіл абсолютно не пристосовані для дітей з інвалідністю.

"Зараз в рамках реформи Міністерства освіти кожна українська школа повинна стати інклюзивною, це стосується не тільки процесу навчання, але звичайно і інфраструктури. Тому ми поміняли будівельні норми для шкіл і тепер обов'язково всі шкільні приміщення повинні бути пристосовані для дітей з інвалідністю. Ми також збільшили норми розміру класів - з 2 до 3 м на одного учня, щоб вони були зручними для будь-яких форм навчання", - розповів Парцхаладзе .

Також посадовець заявив, що сільські школи у яких мала кількість учнів потрібно закривати.

"У сільських школах дуже низький рівень освіти. Іноді навіть кількість вчителів перевищує кількість учнів. Потрібно переймати закордонній досвід і такі школи закривати. Іншими словами, потрібно оптимізувати близько 30% сільських шкіл. Але це не за місяць або рік, це програма на 10 років. Різко це взяти і зробити неможливо. І це не силовим шляхом, а шляхом створення хороших шкіл, щоб туди почали їздити, і старі школи самі себе зживали. Краще купити сучасний автобус і підвозити дітей - це в кілька разів дешевше і ефективніше, ніж утримувати стару школу. ", - розповів він.