Новини
Україна
Екологія
Україна-суспільство

80 тис га землі в Україні стали заповідними


Президент України Петро Порошенко підписав 11 указів, розроблених Мінприроди, про розширення територій ПЗФ  на майже 80 тисяч гектарів (приблизно, 0,13% від площі країни). Повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів.

Робота над проектами цих указів тривала більше двох років повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Насправді це вкрай необхідний крок. На нього чекала велика кількість людей як в Україні, так і за її межами. Адже розширення територій ПЗФ передбачено в Угоді про асоціацію з ЄС та рядом  інших  зобов’язань України, які регулюють міжнародну екологічну політику. Якщо українці прагнуть жити за європейськими стандартами, то це апріорі означає і турботу про заповідні території», – пояснив Остап Семерак.

Також зазначається, що з врахування нових площ, Україна наближається до 7% заповідності території, тоді як у 90-х роках йшлося лише про 3% заповідних територій. Водночас підкреслюється, що у країнах Європейського Союзу середня цифра заповідності  становить 18%.