Новини

6 інгредієнтів, яких слід уникати для чутливої шкіри


6 інгредієнтів, яких слід уникати для чутливої шкіри - зображення

Власники чутливої шкіри знають, як використання на перший погляд невинного засобу може призвести до почервоніння, запалення і лущення. Далі розповідаємо, від продуктів із яким складом варто утриматися, і що використовувати натомість.

Для чутливої шкіри особливо важливим є вибір косметичних засобів. Наприклад, абразивний пілінг однозначно варто замінити на м'який очищувальний засіб у формі пінки. До того ж, варто купувати продукцію з гіпоалергенними властивостями. Ідеальним вибором стане дерматокосметична продукція всесвітньо відомого бренду Bioderma, придбати яку можна в інтернет-магазині «Ватсонс»: www.watsons.ua/ru/13682/brand/bioderma.

Крім того, якщо вас переслідують проблеми, пов'язані з чутливістю шкіри, зверніть увагу на інгредієнти в косметиці, яких слід уникати:

Спирти

Продукти, що містять етиловий або денатурований спирт, висушують шкіру і уповільнюють процес її омолодження, що може призвести до небезпечних наслідків для чутливої шкіри. Однак жирні спирти, такі як цетеариловий, мають більш дбайливий вплив на шкіру через особливості своєї хімічної структури. У цетеариловому спирті спиртова група (ОН) пов'язана з дуже довгим ланцюгом вуглеводнів (жирів). Ця функція дозволяє жирним спиртам затримувати воду і мати заспокійливий ефект.

Ефірні масла

Деякі компоненти певних ефірних олій, наприклад бергамоту, під впливом сонячного світла перетворюються на хімічні речовини та ферменти, що може спричинити фотоалергічну реакцію. Олії чайного дерева, м'яти, цитрусових та лаванди слід використовувати з обережністю або повністю їх уникати.

Ароматизатори

Багато засобів для догляду за шкірою містять аромати, щоб замаскувати менш приємні запахи, які мають інші інгредієнти. Вони, як правило, є сполуками багатьох інших компонентів, тому з написів на етикетці складно дізнатися, що саме в них міститься. ЄС вимагає, щоб усі аромати містили список алергенів, таких як лимонен або ліналоол, якщо вони присутні у формулі у досить високих концентраціях. Коли ви шукаєте безпечні продукти, зверніть увагу на формулювання «без віддушок», а не «без запаху».

6 інгредієнтів, яких слід уникати для чутливої шкіри - зображення

Хімічні сонцезахисні креми

Існує два типи сонцезахисних засобів: мінеральні та хімічні. Мінеральні креми містять два активні інгредієнти: діоксид титану та оксид цинку, які фізично блокують УФ-промені (тому їх часто називають «фізичними сонцезахисними кремами»). Хімічні сонцезахисні креми містять різні синтетичні сполуки, які поглинають УФ-випромінювання та виділяють його у вигляді тепла. Хімічні сонцезахисні засоби містять набагато більше активних інгредієнтів, ніж мінеральні версії, що підвищує ймовірність подразнення чутливої шкіри.

Жорсткі ексфоліанти

Якщо ваша шкіра схильна до подразнення, використання занадто абразивного (фізичного або хімічного) відлущувального засобу може викликати запалення. Хоча ви не повинні повністю уникати відлущування (це життєво важливо для видалення відмерлих клітин шкіри), вибір більш м'яких варіантів необхідний для запобігання будь-яким запаленням шкіри.

Сульфати

Сульфати можуть бути занадто жорсткими для чутливої шкіри, тому що вони сприяють її пересушуванню.