Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

300% виплат за березень медики отримають до кінця тижня – Степанов


Усі українські медики, яким не виплатили 300% окладів за березень за роботу з хворими на COVID-19, отримають гроші до кінця цього тижня. Про це сьогодні, 6 травня, на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

За його словами, уряд переказав кошти для виплат 300% окладів за березень працівникам закладів охорони здоров’я, які працювали з хворими на COVID-19, у повному обсязі ще в середині квітня, відповідний наказ було підписано 2 квітня.

Однак у деяких регіонах України 300% окладів виплатили не у повному обсязі або не виплатили взагалі. Тож до кінця дня п’ятниці, 8 травня усі керівники медичних установ із регіонів мають прозвітувати міністру про здійснення цих виплат.

«Я зараз звертаюсь до всіх наших медичних працівників, які повинні були отримати заробітну плату 300% за березень місяць. Ви їх отримаєте найближчим часом. Ми вам це обіцяємо. Під особисту відповідальність керівників на місцях», – заявив Максим Степанов.

Також міністр пообіцяв, що кошти за квітень буде переказано на місця уже найближчим часом, а з 1 червня працівники закладів охорони здоров’я будуть отримувати підвищені заробітні плати за пакетами COVID-19, яких наразі чотири:

  • для стаціонарів,
  • для екстреної медичної допомоги,
  • для мобільних бригад,
  • для лікарень, які не входили до переліку лікарень першої хвилі, але мали пацієнтів із COVID-19.

Інформуємо, що станом на ранок 6 травня в Україні зафіксовано 13184 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них 327 летальних, а 2097 пацієнтів одужало. За минулу добу виявлено 487 нових випадків, у тому числі 24 у дітей та 72 у медичних працівників.