Новини
Україна
Анонси
Україна-суспільство

25 лютого в обіг вводиться оновлена 200-гривнева купюра


Національний банк України розповів, як виглядають нові 200 гривень та який захист купюри передбачено.

Про уведення в обіг оновленої банкноти номіналом 200 грн 25 лютого 2020 року повідомила прес-служба НБУ.

«За дизайном вона наслідує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 та 1000 гривень. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережено основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовому боці розміщено портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення будівлі В`їзної вежі Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщено у центр банкноти (раніше був з правого боку). Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм. Кольорова гама та ж сама. Національний банк прагне підвищувати надійність українських банкнот. Згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти. Система захисту банкнот має високий рівень і співвідноситься з рівнями систем захисту провідних валют світу. При цьому, кількість вилучених підробок національної валюти стабільно низький. Наприклад, у 2018 році з обігу вилучено лише трохи більше 800 штук фальшивих банкнот номіналом 200 гривень», йдеться у повідомленні.

Також Нацбанк інформує, що українські гроші всіх років випуску добре захищені, однак нові технології дають можливість НБУ підвищувати системи захисту банкнот. Таким чином, і захист нової банкноти 200 гривень у порівнянні з банкнотою зразка 2007 року удосконалено.

«Зокрема банкнота має кілька нових інноваційних елементів захисту. Так, повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її найсучасніший елемент захисту – оптично-змінний елемент SPARK, який має поступово змінювати колір. Ще однин інноваційний елемент захисту – "віконна" захисна стрічка. Ця частково введена в товщу паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення. Також покращено рельєфність елементів друку, у тому числі елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти», інформує Нацбанк.

І звретає увагу на те, що нові банкноти та банкноти зразка 2007 та 2019 років перебуватимуть в обігу одночасно, і людям не потрібно обмінювати банкноти попереднього зразка на нові. Новими банкнотами НБУ поступово заміщуватиме зношені та пошкоджені 200-гривневі банкноти зразка 2007 року.

У пресслужбі пояснили, що заміщення зношених банкнот новими відбувається постійно. Загалом у зв’язку з фізичним зношенням банкнот гривні НБУ щороку вилучає майже 800 млн штук банкнот усіх номіналів, майже половину з яких становлять банкноти низьких номіналів від 1 до 20 гривень.  У 2018 році Національний банк утилізував непридатних до обігу 102,7 млн штук банкнот номіналом 200 гривень на суму майже 20,5 млрд гривень, що складає майже 15% від загальної кількості вилучених з обігу зношених банкнот. Станом на 01.10.2019 кількість банкнот номіналом 200 гривень в обігу становила 632,5 млн штук (майже 22,5% від загальної кількості банкнот у готівковому обігу).