Новини
Україна
За кордоном

24 жовтня ООН відзначає 75-у річницю


Головна мета Організації Об’єднаних Націй - підтримання міжнародного миру та безпеки. Україна у 1945 році стала однією з держав-співзасновниць ООН.

24 жовтня 1945 року вступив у силу Статут ООН. Таким чином, цей день став «днем народження» ООН. Нині  193 держави світу є членами ООН. Україна у 1945 році стала однією з держав-співзасновниць Організації Об’єднаних Націй. Упродовж усього існування ООН Україна бере активну участь у її роботі.

Кабінет міністрів України до цієї дати підготував низку фактів щодо взаємодії ООН та України.

–Відповідно до з Рамкової програми партнерства між Урядом України та ООН на 2018-2022 роки, впродовж п’яти років організації системи ООН планують залучити майже 675 млн дол. на допомогу Україні, зокрема на економічний розвиток, соціальний захист, демократичне врядування, а також підтримку процесів миробудівництва та відновлення на Донбасі.

–Україна в контексті подолання гуманітарних наслідків агресії РФ проти нашої держави співпрацює з установами ООН. Зокрема, з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, Управлінням з координації гуманітарних питань, Програмою розвитку ООН, Міжнародною організацією з міграції, Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Фондом ООН у галузі народонаселення, Дитячим фондом ООН та ін.

–У 2014-2020 рр. у межах  планів гуманітарного реагування ООН було залучено понад 0,5 млрд дол. на цілі гуманітарної допомоги постраждалому населенню в Україні.

–Відповідно  до Плану гуманітарного реагування ООН в Україні на 2020 рік передбачається допомогти понад 2 млн громадян, які постраждали внаслідок бойових дій. Станом на 22 жовтня 2020 р., ООН мобілізувала 82 млн дол на потреби реалізації Плану.

–Пом’якшення та мінімізація довготермінових наслідків Чорнобильської катастрофи є одним із важливих напрямів співпраці між Урядом України та ООН. Починаючи з 1990 р., на трирічній основі схвалюються резолюції ГА ООН з цієї проблематики (остання – у грудні 2019 р.). У 2000 р. резолюцією «Закриття Чорнобильської АЕС» відповідне рішення України привітала Генасамблея ООН.

Як повідомляв «Погляд», Рада Європи спостерігає за українськими виборами дистанційно.