Новини
Новини світу

2 листопада жодне судно не піде "зерновим коридором"

Днями країна-агресор повідомила, що призупиняє участь в зернових домовленостях.

2 листопада жодне судно не піде

2 листопада руху коридором у межах "зернової ініціативи" не буде. Про це йдеться в заяві представництва ООН у Спільному координаційному центрі.

"Секретаріат ООН при Спільному координаційному центрі повідомляє, що на 2 листопада не планується переміщення суден в рамках Чорноморської зернової ініціативи", –

ООН

Протягом 1 листопада інспектори ООН і Туреччини здійснили 36 перевірок суден в українських портах, а звіти про них передали російській та українській делегаціям.

Нагадаємо, наприкінці жовтня рф заявила про вихід із "Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів". Аргументувала своє рішення країна-агресор тим, що нібито Україна атакувала російський чорноморський флот у Севастополі "під керівництвом британських спеціалістів".

Варто зазначити, що за 3 місяці реалізації "Зернової ініціативи" 422 судна експортували майже 10 млн тонн агропродукціі. Як зазначають в міністерстві інфрастуктури України, цей обсяг міг би бути на 30-40% більше, якби рф не блокувала проведення інспекцій в Босфорі.

Наразі ООН та Туреччина наголосили на необхідності продовження "Зернової ініціативи" та погодили рух суден гуманітарним коридором. У той же час тривають перемовини ООН та Туреччини з делегацією росії, де сторони продовжують шукати рішення для повноцінної реалізації ініціативи. Україна зі свого боку продовжує виконувати свої зобов’язання та залишається гарантом продовольчої безпеки для всього цивілізованого світу.

Як повідомляв "Погляд", 1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту відправилося перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. тонн української кукурудзи в ліванський порт Триполі. Згодом в мінагрополітики згодом роз'яснили, як надалі експортуватиметься українське зерно. Зокрема, рух вантажних кораблів має бути тільки в світлу пору доби, а для безпеки їх має супроводжувати протимінний плавальний засіб. При цьому обмежень за кількістю суден, які можуть курсувати, немає.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.