Новини
Екологія
Земля
Вода
За кордоном

+18,3°С: в Антарктиці зафіксовано новий температурний рекорд


Експерти ВМО стверджують, що така температура дуже незвичайна навіть для літнього періоду, а це означає, що там продовжує танути лід і піднімається рівень моря.

Рекордно висока температура в Антарктиці була зафіксована у четвер повідомляють в ООН. 6 лютого стовпчик термометра там піднявся до +18,3 градуса Цельсія.

«Антарктида – серед тих регіонів планети, що нагріваються швидше за інші», – повідомила на брифінгу в Женеві прес-секретар ВМО Клер Нулліс. – «Ми багато говоримо про Арктику, але ця частина Антарктичного півострова теж нагрівається дуже швидко. За останні 50 років температура там збільшилася майже на 3 градуси Цельсія».

За даними ВМО, сьогодні щорічні темпи танення льоду в Антарктиці в шість разів вищі, ніж в 1979 році. Головним чином, лід тане знизу, стикаючись з океаном, який теж нагрівається.

Прес-секретар пояснила, що мова йде про півноч континенту, який не треба плутати з антарктичним регіоном, де в січні 1982 року також була зареєстрована рекордна температура 19,8 градуси Цельсія.

Нагадємо, раніше повідомлялося, що Антарктида ще досі випромінює радіоактивний хлор після випробувань ядерної зброї. А наприкінці минулого року в Антарктиді було знайдено найглибше місце на Землі.