Новини
Екологія
За кордоном

17 млн жертв: чому в Данії масово вбивають норок?


Мутований коронавірус може стати причиною загибелі понад 17 млн норок в Данії. Місцева влада вирішила позбутися тварин, оскільки вони стали переносниками інфекції і тепер загрожують здоров'ю людей.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в CNN.

Данія, найбільший у світі виробник хутра з норки, планує вибракувати всіх цих тварин в країні, які стали переносниками мутованої форми нового коронавірусу.

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що рішення було прийнято з «важким серцем», але це необхідно на основі рекомендацій органів охорони здоров'я.

«Вірус мутував у норки. Мутований вірус поширився на людину. Ми несемо велику відповідальність перед нашим власним населенням, але з мутацією, яка була виявлена, ми несемо ще більшу відповідальність і за решту світу», – сказала Фредеріксен.

Тільки за жовтень у Данії відловили та забили вже близько мільйона норок. З листопада для прискорення цього процесу влада задіяла поліцію, армію і внутрішні війська.

Норки відносяться до роду ласк поряд з тхорами і легко заражаються коронавірусом, стверджують вчені. Проте тхорам вдається переносити хворобу з легкими симптомами і вони не становлять небезпеки для людини. Норки, яких тримають в умовах обмеженого простору, ідеальні для поширення вірусу, більше того - можуть сильно захворіти і загинути.

Нагадаємо, навесні у Нідерландах через пандемію за місяць знищили 400 млн тюльпанів.