Новини
Суспільство
Дати
Україна-суспільство

17 листопада – Всесвітній день передчасно народжених дітей

Щороку близько 15 мільйонів немовлят у всьому світі народжуються передчасно, тобто приблизно 1 з 10 дітей.

17 листопада – Всесвітній день передчасно народжених дітей - зображення

17 листопада Україна разом із усім світом відзначає Всесвітній день передчасно народжених дітей. Цей день має на меті підвищити обізнаність про проблеми передчасних пологів і пролити світло на ризики та наслідки, з якими стикаються недоношені діти та їхні родини в усьому світі, повідомляють в ГО "Ранні пташки".

Чому цей День важливий?

Хоча недоношені діти складають найбільшу групу педіатричних пацієнтів в Україні, їхні інтереси та потреби, а також інтереси та потреби батьків майже не озвучуються публічно. Всесвітній день передчасних пологів має на меті підвищити обізнаність про проблеми, пов’язані з передчасними пологами, а також ознайомити людей з ризиками та наслідками.

Що потрібно знати про передчасні пологи?

"Цього року до Всесвітнього дня недоношених дітей ми підвищуємо обізнаність про догляд за недоношеними малюками за Методом мама-"Кенгуру" за допомогою глобального заклику до дій "Батьківські обійми – потужна терапія. Забезпечити контакт "шкіра-до-шкіри" з моменту народження", –

ГО "Ранні пташки"

Що таке метод мама-"Кенгуру"?

Метод мама-"Кенгуру" – це догляд за недоношеними немовлятами або немовлятами з низькою вагою при постійному та тривалому контакті "шкіра-до-шкіри" з матір’ю чи батьком. Переваги з моменту народження як для немовляти, так і для матері включають покращену терморегуляцію, запобігання інфекціям, вивільнення грудного молока, позитивне сприяння фізіологічним, поведінковим, психосоціальним і нервовим наслідкам, а також знижений ризик неонатальної смертності на 40%.

Які ініціатив заплановані цьогоріч у Всесвітній день передчасно народжених дітей в Україні?

Як і в попередні роки, цього тижня незліченна кількість людей, лікарень, неурядових організацій, батьківських груп і державних установ беруть участь у заходах, присвячених Всесвітньому дню передчасно народжених дітей, приблизно в 100 країнах, щоб підвищити обізнаність і заохочувати дії щодо запобігання передчасним пологам, де це можливо, покращити системи охорони здоров’я та зберегти життя немовлят.

Всіх охочих запрошують долучитися до ініціатив і 17 листопада:

  • Опублікувати матеріали, присвячені Всесвітньому дню передчасно народжених дітей, що викладено вище

  • Використати хештеги: #WorldPrematurityDay2022 #WPD2022 #KangarooMotherCare

  • Одягти елементи фіолетового одягу.

  • Долучитися до збору коштів на потреби передчасно народжених дітей за посиланням.

  • Дізнатися більше.

Нагадаємо, 15 жовтня в Україні вшановують пам'ять загиблих немовлят.

Дивіться в сюжеті "Погляду" – як минулоріч Україна вп'яте долучилася до “Всесвітнього місяця обізнаності про перинатальні втрати”, коли було у Києві відбувся флешмоб де батьки вшанували пам'ять про своїх втрачених малят.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.