Новини
Новини світу
Україна-суспільство

124 українських науковців стали стипендіатами європейської програми з досліджень та інновацій

Уже з березня вони продовжать свої дослідження в країнах ЄС.

124 українських науковців стали стипендіатами європейської програми з досліджень та інновацій - зображення

124 українських науковців отримають стипендію в рамках європейської програми "Дії Марії Склодовської-Кюрі", головним напрямком якої є дослідження та інновації. Про це повідомила пресслужба міжнародної мережі академічних установ Scholars at Risk.

"Дії Марії Склодовської-Кюрі" є одним із тематичних напрямів пріоритету "Передова наука" (Excellent Science), спрямований на підтримку навчання, мобільності та розвитку кар’єри науковців, як з країн Європейського Союзу, так і інших країн світу.

Зазначається, що всіх майбутніх стипендіатів вже повідомили про результати конкурсу й з 1 березня цього року вони продовжать свої дослідження в європейських країнах. Мова йде про 21 країну, зокрема: Австрію, Бельгію, Кіпр, Чеську Республіку, Естонію, Фінляндію, Францію, Грузію, Німеччину, Ірландію, Італію, Латвію, Литву, Люксембург, Нідерланди, Норвегію, Польщу, Словаччину, Словенію , Іспанію та Швецію.

Також підкреслюють, що тривалість присуджуваних стипендій становила від восьми місяців до двох років, при цьому більшість заявників отримували саме дворічні стипендії.

"Ми пишаємося тим, що 124 науковці зможуть продовжувати свою дослідницьку роботу та отримають доступ до навчання, навичок і можливостей кар’єрного розвитку. Ми сподіваємося, що вони зможуть зробити внесок у відбудову своєї рідної країни після закінчення війни", –

єврокомісар з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель

До слова, заявки на стипендію українських науковців оцінювали майже 400 незалежних рецензентів з понад 25 країн. У свою чергу остаточні рішення ухвалював Відбірковий комітет, до складу якого ввійшли відомі науковці з різних наукових галузей із держав-членів ЄС та асоційованих країн Horizon Europe.

Нагадаємо, освітянин із Бучі став переможцем першого туру конкурсу "Учитель року ‒ 2023".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.