Новини
Бородянка

100 днів життєдіяльності новоствореної Бородянської ОТГ: підсумки та плани


24 квітня Бородянський селищний голова Олександр Сахарук разом з керівним складом виконавчого органу Бородянської селищної ради провів відкритий прийом громадян, на якому підвів підсумки 100 днів життєдіяльності новоствореної громади та розказав про плани, які будуть реалізовані вже в цьому році.

Наразі до Бородянської територіальної громади входить 16 населених пунктів, з них 1 селище міського типу і 15 сіл. Таким чином площа громади складає всього 34 % від площі Бородянського району, а це 31649 га. Кількість населення 20,9 тис. осіб.

На 2019 рік «план заходів» новоствореної громади становить 125755,3 тис. грн і саме про них йшла мова на відкритому прийомі.

У 2019 році планується завершити реконструкцію дитячого садка «Струмочок» у Дружні, обсяг співфінансування складе 225,0 тис. грн. Реконструкція закладу, що мала закінчитися ще в грудні 2016 року ще досі триває. Нагадаємо, в минулому році службовцю Київської обласної державної адміністрації повідомили про підозру у спричинені збитків державному бюджету на суму понад 1 млн грн. Звісно, це не могли не вплинути на строки здачі об’єкту, проте в ході робочої поїздки до Бородянського району, 19 березня, голова КОДА Олександр Терещук відвідав Дружнянський заклад дошкільної освіти «Струмочок». В ході розмови з колективом та батьками Олександр Терещук запевнив, що докладе всіх зусиль, щоб реконструкцію дитячого садочку було завершено в найкоротші терміни.

На відкритому прийомі громадян у Бородянці також розповіли про будівництво центру надання адміністративних послуг, загальна вартість реалізації проекту 11309,762,тис. грн. У ЦНАПі будуть надавати послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації бізнесу, землевпорядні послуги, послуги по лінії ДМС, з реєстрації місця проживання, послуги архітектури та ін.

Говорили і про будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги в Бородянці площею в 491,38 км.м, період реалізації проекту – 2019 рік.

В медичній сфері будуть вестися роботи й в інших населених пунктах громади: Пилиповичах та Новому Заліссі.

Ще в нинішньому році планується термодернізація чималої кількості об’єктів бюджетної сфери, серед яких дошкільні навчальні заклади та школи, а також будівництво, реконструкція та ремонт доріг, централізованих систем водопостачання та водовідведення, капітальний ремонт мережі електричного освітлення.

Крім того в 2019 році заплановано електрифікацію масиву воїнів АТО в с. Дружня. А також будівля закладу культурно-просвітницького і спортивного обслуговування населення та реабілітації учасників АТО.

Щодо спортивної сфери заплановано будівництво футбольного поля зі штучним покриттям вартістю 4846,742 тис. грн та будівництво футбольного поля зі штучним покриттям біля шкіл в Бородянці (Шевченківської), Пилиповичах та Дружні.

Наостанок розповіли про реконструкцію та озеленення історико-меморіального парку на площі Архістратига Михаїла в Бородянці.

«Це нова форма діалогу з громадою, завдяки якій можна не тільки почути існуючі проблемні питання, а й відразу надати певну відповідь та обговорити з людьми їхнє бачення можливих шляхів вирішення», – поділився селищний голова Бородянської ОТГ Олександр Сахарук. – «Приємно бачити бажання співпраці активних громад наших сіл, приємно бачити підтримку та розуміння. Впевнений, що теза «Тільки спільно,тільки разом!» і надалі буде нам надійним дороговказом розвитку Бородянщини».