Новини
Україна
Здоров'я

10 щеплень, без яких не візьмуть до школи


Готуючись до нового навчального року, батькам багато про що треба потурбуватись. Окрім одягу та канцтоварів для школярів, слід подумати й про щеплення.

10 щеплень, без яких не візьмуть до школи

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун нагадала, без яких обов’язкових щеплень навчальні заклади можуть заборонити відвідування дітям. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. «Немає раціональних підстав ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям своєї дитини та набувати імунітет, «перехворівши», коли маємо 100% забезпечення якісними та безоплатними вакцинами», – наголошує Уляна Супрун.

Готуючись до школи, не слід зволікати, а відвідати з дитиною сімейного лікаря та перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених Календарем.

У випадку, якщо маєте сумнів щодо вакцинації, Уляна Супрун радить ознайомитися з відповідями на поширені питання щодо вакцинації лікаря-інфекціоніста Федора Лапія в рамках нової кампанії Міністерство охорони здоров'я України «Запитай у лікаря».

Про спростування поширених міфів про вакцинацію можна почитати тут .