Новини
Україна
Суспільство
Новини світу

1 квітня: день сміху, коньяку, птахів та домовиків


Сьогодні, 1 квітня, у світі відзначають одразу декілька свят.

День дурня (День сміху). У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними. Звідки саме родом це свято - із Франції, Великобританії, Мексики або Швеції - таємниця, яка, на жаль, покрита мороком. Одну з впливових версій виникнення свята сміху пов'язують з тим, що спочатку 1 квітня святкувалося в багатьох країнах як день весняного рівнодення і час Великодня. Святкування з нагоди весняного нового року завжди супроводжувалися жартами та веселими витівками.

Міжнародний день птахів. Його мета - збереження видового різноманіття та чисельності птахів. Він виник в США в 1894 році. Незабаром свято, що отримало популярність завдяки ЗМІ, почало масово проводитися в усіх штатах, потім прийшло до Європи, а в даний час проходить в рамках біологічної програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» у багатьох країнах світу.

День народження коньяку. Неофіційне, відоме переважно в колах фахівців-виробників, а також шанувальників одного з міцних алкогольних напоїв свято. У цих же регламентах прихована і дата, яка вважається Днем народження коньяку. Пов'язана вона з тим, що перебродило за зиму молоде виноградне вино, яке повинно бути розлито по бочках до 1 квітня для виробництва коньяку. З цього моменту (1 квітня) починається відлік віку або витримки коньяку.

День пробудження домовика. Люди вірили, що на зиму він, подібно багатьом тваринам і духам, впадав у сплячку і прокидався лише зрідка, щоб зробити необхідну роботу по дому. Спав домовик рівно до того часу, коли вже весна повністю вступить у свої права.

На основі інтернет-джерел