Новини
Новини Київської області
Вишгород
Київщина-суспільство

Зустріч у Вишгороді: активісти розповідали про корупцію


Представники громадськості Київщини під час спілкування з народним депутатом Ольгою Василевською-Смаглюк та начальником Головного управління Національної поліції області Андрієм Нєбитовим звернули увагу на кричущі факти порушення законодавства

Сьогодні, 14 лютого,  у Вишгороді відбулася зустріч народного депутата від 96 округу Ольги Василевської-Смаглюк та начальника Головного управління Національної поліції Київської області Андрія Нєбитова з громадськістю низки районів Київщини  - Вишгородського, Бородянського, Іванківського, міста Бучі. Основною темою зустрічі була стурбованість громадян рівнем корупції на місцях. Люди не лише просили правоохоронців діяти активніше. А й нарікали на відсутність реакції поліції на низку випадків.

Зокрема, вкотре дискутувалась проблема муніципального транспорту у Вишгороді, і говорилось про те, що потрібно, врешті. Встановити істину – нові автобуси придбала міськрада чи старі за ціною нових.

Також говорилось про нелегальні перевезення з Вишгорода до Києва, які правоохоронці «не помічають». Зокрема, депутат Вишгородської міської ради Валерій Виговський зауважив, вже три роки у місті діє нелегальний маршрут, який курсує від ЖК «Ярославичі» у Вишгороді до столичної  станції метро «Почайна», але його ніхто «не помічає».  Кілька років тому була пропозиція зробити маршрут легітимним але ніхто не відреагував. А ось очільник обласної поліції пообіцяв відреагувати і зазначив, що для вирішення проблеми потрібно задіювати, окрім інших правоохоронних підрозділів, патрульну поліцію.

Представники Вишгородського, Бородянського та інших районів розповідали про те, що на території районів діють підприємства, які наносять шкоду довкіллю або у незаконний спосіб використовують надра,  але на це належної реакції правоохоронців немає.

Загалом фактів, у яких вбачається корупційна складова, було названо немало, і учасники зустрічі покладали сподівання на належну реакцію поліцію. Втім, дехто на місцеву поліцію вже не сподівається, і вважає, що тільки зміна керівництва поліції може змінити ситуацію.

Загалом, перелік питань, на які громадськість звертала увагу очільника поліції області, був досить широким. Ольга Василевська-Смаглюк висловила сподівання, що активність поліції після зустрічі посилиться. Андрій Нєбитов пообіцяв вжити дієвих заходів для встановлення істини, і попросив активістів не збавляти громадський тиск і контроль. Також він повідомив про те, що можлива зміна керівників районних відділів поліції кількох районів. «Лише у зв’язці поліції, громади і місцевих органів влади потрібно вирішувати проблеми», зазначив він.