Новини
Новини світу
Політика

Зустріч Путіна із Сі Цзіньпіном за коротким столом (ВІДЕО)

Китайський лідер уперше після переобрання здійснив закордонну поїздку.

До Москви сьогодні, 20 березня, прилетів лідер Китаю Сі Цзіньпін. Глава КНР зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним. Для очільника КНР це перший державний візит у РФ за чотири роки.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Володимиром Путіним заявив, що КНР та Росія мають мати тісні відносини, а президент РФ сказав, що ознайомився з китайським "мирним планом" щодо України та готовий його обговорити. Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

За словами Сі, Китай приділяє велику увагу розвитку китайсько-російських відносин, оскільки в цьому є "історична логіка".

"Ми з вами є найбільшими країнами-сусідами, ми з вами є партнерами всеосяжної стратегічної взаємодії співробітництва, і саме цей статус визначає те, що між нашими країнами мають бути тісні взаємини".

Китайський лідер також заявив, що за останні роки, влада Росії домоглася значних успіхів у процвітанні країни.

Путін своєю чергою також відзначив "колосальний ривок" Китаю у своєму розвитку.

"У всьому світі це викликає непідробний інтерес і ми навіть вам трохи заздримо. У Китаї створено вельми ефективну систему розвитку економіки та управління держави. Вона набагато ефективніша, ніж в інших країнах".

Президент РФ також зазначив, що у Кремлі уважно ознайомилися з "пропозиціями щодо врегулювання гострої кризи в Україні".

"Звичайно, у нас буде можливість обговорити це питання. Знаємо, що ви виходите з принципів справедливості та дотримання основоположних положень міжнародного права. Ви також у курсі, що ми завжди відкриті для переговорного процесу, обговоримо всі ці питання, зокрема вашу ініціативу, до якої ми ставимося безумовно з повагою".

Останніми десятиліттями у відносинах Китаю та Росії відбувалося поступове зближення — зростали обсяги торгівлі, зокрема і зброєю, з 2005-го відбувалися регулярні спільні військові навчання, укладалися договори про добросусідство.

Водночас у Кремлі остерігалися експансії Китаю на російський Далекий Схід і переймалися, що КНР може копіювати певні військові технології. Тому Росія відмовлялась передавати Пекіну, наприклад, свої системи протиракетної оборони С-400 і винищувачі СУ-35.

Так було до 2014 року — поки РФ не анексувала Крим і не опинилася у певній ізоляції. Кремлю треба було шукати альтернативи західним ринкам. Хоча Китай не схвалив незаконну анексію українського півострова, це його співпраці з Росією не завадило.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Ще у вересні Пекін й підтримував суверенітет й територіальну цілісність усіх країн, а також дотримання принципів статуту ООН. Тому закликав Київ та москву до проведення переговорів "без попередніх умов".

До річниці повномаштабного вторгнення, міністерство закордонних справ викрило Китай у брехні щодо контрабанди західної зброї, яка після надходження в Україну нібито опиняється в руках злочинних угруповань. МЗС Китаю заявляло, що зброя, яку США постачають до України, часто контрабандою опиняється в руках злочинних угруповань в Європі та інших регіонах.

Попри війну в Україні китайські оборонні компанії продовжують співпрацювати з Росією. Здебільшого мова йде про державні підприємства в авіаційному секторі.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.