Новини
Новини світу
За кордоном

росія та Китай продовжують розвивати оборонну співпрацю (ВІДЕО)

Пекін може використати торговельні канали для передачі зброї Кремлю.

Китайські оборонні компанії продовжують співпрацювати з Росією, попри війну в Україну. Здебільшого мова йде про державні підприємства в авіаційному секторі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

Видання проаналізувало митні документи, які свідчать, що Москва та Пекін продовжують багаторічні відносини, незважаючи на санкції та війну в Україні.

Так, протягом 2022 року, принаймні до середини листопада, пекінський оборонний підрядник Poly Technologies продовжив надсилати Росії деталі для вертольотів і радіообладнання класу "повітря-земля". Торговельним партером китайської компанії вже протягом багатьох років є російський авіаційний завод в Улан-Уде. Крім того, російське підприємство продовжило надсилати свої деталі до Пекіна.

Згідно з документами, більшість китайських деталей були призначені для багатоцільових вертольотів Мі-171Е. Їх використовують для транспортування, пошуку та рятування.

Також три поставки від Poly Technologies були призначені для обслуговування російського військово-транспортного гелікоптера Мі-171Ш, який може бути оснащений озброєнням і використовувався в операціях Росії в Україні.

Експерти зазначають, що китайські деталі, відправлені до Росії, є досить базовим обладнанням, і, ймовірно, не свідчать про допомогу Китаю російській армії і війні проти України.

Проте видання зазначає, що, попри російське вторгнення, торгові зв'язки між Москвою та Пекіном не припинилися, а деяким чином навіть посилилися. Експерти також зазначають, що російсько-китайські торгові мережі можуть бути використанні для постачання зброї, якщо китайське керівництво все ж вирішить допомогти Кремлю.

Крім того, аналітики зазначають, що Китай скептично ставиться до західних санкцій у веденні торгівлі з РФ. Зокрема, компанія Poly Technologies, яка підпорядковується державній China Poly Group, знаходиться під санкціями США з 2013 року через постачання ракет до Ірану, Північній Кореї та Сирії.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ викрило Китай у брехні щодо контрабанди західної зброї, яка після надходження в Україну нібито опиняється в руках злочинних угруповань. Зброя, яку США постачають до України, часто контрабандою опиняється в руках злочинних угруповань в Європі та інших регіонах.

У вересні, Китай заявив про підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та закликав Київ та москву до проведення переговорів "без попередніх умов".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.