Чорнобиль
Екологія

Зону відчуження планують перетворити на територію безпечного відродження та розвитку

Десятки тисяч гектарів Зони відчуження можуть стати територією інновацій та екологічного лідерства.

Зону відчуження планують перетворити на територію безпечного відродження та розвитку - зображення
Фото - volynpost.com

Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, який має перетворити Чорнобильську зону відчуження на територію безпечного відродження та розвитку. Для цього внесено зміни до низки законів щодо регулювання питань функціонування місць, які зазнали радіоактивного забруднення через Чорнобильську катастрофу.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Схвалений документ закладає підґрунтя для того, щоб Зона відчуження стала:

  • Українським туристичним магнітом для відвідувачів з усього світу.

    За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, лише за 5 “довоєнних” років Чорнобильську зону відвідало понад 250 тисячі туристів. Після Перемоги туристичний інтерес до України зростатиме, а з ним і кількість охочих побачити місця, що зазнали впливу мирного атому, а далі російської варварської окупації.

  • Територією розвитку промислового потенціалу та залучення інвестицій. Наприклад, для будівництва об’єктів альтернативної енергетики чи високотехнологічних виробництв. Для цього документ запроваджує прозорі правила здійснення у Зоні відчуження господарської діяльності.

  • Територією наукових відкриттів та збереження унікальних екосистем. Законопроєкт пропонує механізми фінансування заходів для розвитку Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, його протипожежного захисту та проведення наукових досліджень.

“Десятки тисяч гектарів Зони відчуження можуть стати територією інновацій та екологічного лідерства. Ми маємо створити нову історію Чорнобильської зони відчуження. Територія пам’яті про страшні події 1986-го року символізуватиме відродження”, –

прокоментував Міністр Руслан Стрілець.

Нагадаємо, у Національному музеї "Чорнобиль", що на Подолі, презентували екскурсію у VR-шоломах. Завдяки технології віртуальної реальності відвідувачі прямо з музею зможуть потрапити у зону відчуження та подивитися на місця, де були зібрані артефакти представлені в експозиції.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.