#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Культура
Україна-суспільство
Київ

«Золото Поділля: історія народів»: до столиці привезли археологічну виставку

28.09.2020 Кочкина Марина 0

28 вересня з Вінниці до Києва спеціальним транспортом прибув особливий вантаж – експонати майбутньої виставки. Її урочисте відкриття у Національному музеї історії України відбудеться 16 жовтня.

фото Національний музей історії України

Як повідомляє Національний музей історії України, проєкт «Золото Поділля: історія народів». втілюють Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей. Основна мета полягає в об’єднанні українського суспільства шляхом всебічного представлення історії та регіональних особливостей.

На виставці представлять найвідоміші та найкращі археологічні знахідки із зібрань ВОКМ та НМІУ, що відображають культуру багатьох народів, які проживали у цьому регіоні від найдавніших часів до Середньовіччя.

фото Національний музей історії України

Детальніше про археологічні експонати:

Єдина відома іграшка трипільської культури на коліщатах – коник;

Найбільша в Європі колекція бурштинових прикрас часів пізньої бронзи;

Золоті прикраси;

Коштовна зброя та срібний посуд, знайдені в одному з найбагатших сарматських поховань, яке вважається могилою царя Інісмея;

Скарби, пов’язані з Великим переселенням народів, які практично ніде раніше не експонувалися, а також ювелірні вироби ранніх слов’ян та майстрів Давньої Русі.

«Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей започатковують міжмузейний обмін, що передбачає комплексні виставки з колекцій музеїв різних регіонів України.

Раніше «Погляд» вже повідомляв про виставку художника Владислава Задворського в Ірпені, а також у вестибюлі станції метро «Театральна» відкрилась фотовиставка.