Новини
Україна
Анонси
Україна-суспільство

ЗНО проходитиме під контролем громадськості


Сьогодні, 27 січня, почалась реєстрація на громадське спостереження  за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) оголосив про реєстрацію на громадське спостереження  за проведенням ЗНО.

«Громадське спостереження формує довіру до результатів тестувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів зовнішнього незалежного оцінювання. До суб’єктів громадського спостереження належать громадські організації, батьківські комітети, піклувальні ради закладів освіти, засоби масової інформації. Реєстрація громадських спостерігачів здійснюється Українським і регіональними центрами оцінювання якості освіти з 27 січня 2020 року», повідомляє УЦОЯО.

Термін реєстрації громадських спостерігачів – 5 робочих днів із дня отримання подання.

Громадське спостереження здійснюється на таких етапах:

реєстрація осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання;

проведення тестувань в пунктах зовнішнього оцінювання;

визначення результатів;

засідання апеляційної комісії;

засідання регламентних комісій при регіональних центрах;

засідання експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього оцінювання при Українському центрі оцінювання якості освіти, експертних груп при регіональних центрах оцінювання якості освіти.

ДОВІДКА. Громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання (далі – зовнішнє оцінювання) здійснюється з метою забезпечення відкритості, прозорості, широкого та об’єктивного інформування громадськості про його проведення. Право на здійснення громадського спостереження передбачене Положенням про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.11.2011 р. № 1354 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 15.01.2016 р. № 20), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 р. за № 180/28310.

Докладніше про громадське спостереження можна дізнатися за посиланням.

За детальною інформацією можна звертатися до координатора з питань громадського спостереження від УЦОЯО, провідного спеціаліста відділу інформації та комунікації з громадськістю Ірини Кирпань. Телефон: (044) 486-09-62; адреса електронної пошти: zno_info@testportal.gov.ua