Україна
Економіка

Зеленський підписав закон про локалізацію у держзакупівлях: що це означає

Йдеться про державні закупівлі продукції машинобудування. Закон вимагає надавати перевагу продукції, яка була виготовлена в Україні.

Зеленський підписав закон про локалізацію у держзакупівлях: що це означає - зображення
Фото: ОП

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який вимагає наявності української складової на рівні 10-35% під час держзакупівель продукції машинобудування. Про це свідчать дані Урядового порталу. 12 січня законопроєкт №3739 повернули з підписом глави держави. 

Передбачається, що дія закону розповсюджуватиметься на наступні сфери: залізничний транспорт, міський пасажирський транспорт, комунальна техніка та спецтехніка та енергетичне машинобудування.

Варто зазначити, що після набуття чинності цим законом, а це відбудеться орієнтовно в середині 2022 року, Україна встановить особливий режим закупівлі продукції машинобудування держструктурами на відкритих тендерах на наступні 10 років.

Так, у 2022 році постачальник має забезпечити локалізацію виробництва продукції на рівні від 10%, а до 2028 року ця часта має збільшитися до 40%.

Закон набуде чинності через пів року після його публікації 12 січня.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський підписав закон про трансплантацію. Документ покликаний розв'язати питання оплати трансплантацій. Тепер держава оплачує всі трансплантації, і для пацієнта вони безкоштовні.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.